Sadonline | صدآنلاین | اخبار روز ایران و جهان

گردشگری داخلی

ویدیو / جلوه معماری اصیل ایران در کوچه دوطبقه کاشان

صد آنلاین | تصاویری از کوچه دوطبقه در کاشان که نشانه‌هایی از معماری اصیل ایران را در خود دارد، مشاهده می‌کنید. کاشان، بسیاری از جذاب ترین الگوهای معماری ایرانی و اسلامی را در خود جای داده و از این منظر زبان زد است. نمونه‌هایی از این الگوی معماری را می‌توان در کوچه دوطبقه کاشان یافت که در ادامه ویدیویی از آن را مشاهده می‌کنید.

ویدیو / باغی پر از لاله های رنگارنگ ، ساعتی دور از هیاهوی تهران

صد آنلاین | این روزها تهران، بیش‌ازپیش با شلوغی، ترافیک و سروصدا دست‌وپنجه نرم می‌کند. به‌ همین دلیل، شاید وجود یک باغ قدیمی و سرسبز در میان این شهر پرهیاهو، کمی عجیب به نظر برسد. باغ ایرانی، یکی از جاهای دیدنی تهران است که در محله ده ونک پایتخت قرار دارد. این بوستان زیبا که با درختان بلند، فواره‌ها و آب‌راهه‌های جاری در بستر کاشی‌های فیروزه تزیین شده، در فصل بهار، سرشار از هزاران لاله رنگارنگ می‌شود که جذابیت آن را چندین برابر می‌کنند. استفاده از کهن‌الگوی باغ ایرانی در این بوستان و بهره‌گیری از عناصری مانند ساختار هندسی منظم و متقارن، حوض‌ها و فواره‌ها، طاق‌ها و عمارتی به سبک سنتی و ایرانی از مشخصه‌های اصلی این مکان زیبا هستند.

ویدیو / آب بندان شفیع آباد گلستان

صد آنلاین | آب بندان شفیع آباد در استان گلستان از بخش شهرستان رامیان و زیرمجوعه ای از شهرستان خان ببین و در روستای توریستی شفیع آباد واقع شده است. این روستا به عنوان مهد توت فرنگی ایران شناخته می شود و آب بندان آن در دل جنگل های انبوه و سرسبز شمال، زیبایی منحصر به فردی را به وجود آورده است. آب بندان شفیع آباد در فاصله 70 کیلومتری از مرکز استان گلستان و شهر گرگان و همچنین در فاصله 15 کیلومتری از مر

ویدیو / آبشارهای آرپناه کجاست؟

صد آنلاین | آبشارهای آرپناه که به‌عنوان «آبشارهای کسد» نیز شناخته می‌شوند، در ۴۵ کیلومتری شمال شرقی شهرستان لالی و حدود ۲۱۲ کیلومتری شهر اهواز قرار دارند

ویدیو / منطقه زیبای پامنار خوزستان

صد آنلاین | در این مطلب تصاویری زیبا از روستای پامنار استان خورستان را مشاهده می‌کنید. پامنار در محدوده سد دز و کرخه واقع شده و روستایی آباد می‌باشد. همین سد تبدیل به یکی از جاذبه‌های دیدنی روستای پامنار دزفول شده است. در این مکان می‌توانید به تماشای جانوران و پرندگان مهاجر بنشینید، کوهنوردی یا پیاده روی کنید و هنگامی که شب فرا می‌رسد نظاره گر آسمان پرستاره باشید.

ویدیو / زیباترین جاده نخلستانی ایران در بوشهر

صد آنلاین | آب‌پخش بوشهر دارای طولانی‌ترین جاده نخلستانی در جنوب ایران است. نخلیات شهر آب‌پخش بوشهر شانه به شانه هم قرار گرفته‌اند و وسعت آن‌ها به بیش از ۲۹ هزار هکتار می‌رسد. محققان بر این باورند که میزان سطح زیر کشت نخلستان‌های آب‌پخش در سطح جهان بی‌نظیر است.

قلعه کوه زاد کجاست ؟

صد انلاین | یکی از دیدنی‌ترین قلعه‌های استان لرستان که در شهرستان کوهدشت قرار گرفته‌است قلعه کوه زاد (وزنیار) نام دارد.

ویدیو / جزیره قبر ناخدا در جنوب ایران

صد انلاین | جزیره قبر ناخدا به مکانی امن برای زاد و ولد پرندگان مهاجر تبدیل شده است. یکی از جزایر جنوبی ایران در استان خوزستان جزیره قبر ناخدا نام دارد. حکایت‌های مختلف درباره علت نامگذاری این جزیره در ویدئوی زیر بیان شده است.

ویدیو / زیبای های جنوب / قرمز شدن آب دریا با بارش باران در جزیره هرمز

صد انلاین | بارش باران در جزیره هرمز و ورود خاک سرخ همراه با آب باران به دریا صحنه زیبایی خلق کرده است. ویدئویی از سواحل جزیره هرمز که نشان می‌دهد بر اثر بارش باران، جریان آب به سمت دریا به رنگ قرمز درآمده، در فضای مجازی مورد توجه کاربران قرار گرفته است.

ویدیو / معبدی که ۱۲۰۰ سال قبل در دل کوه با ابزار و تکنولوژی تراشیده شده است

صد آنلاین | معبد کایلاسا، بزرگ‌ترین ساختمان تک‌سنگی منحصر به فرد در جهان است. معبد کایلاسا یا کایلاشاناتا بزرگ‌ترین معبد هندوهای سنگی تراشیده شده در غارهای الورا در نزدیکی منطقه بخش اورنگ‌آباد، مهاراشترا در هند است.