Sadonline | صدآنلاین | اخبار روز ایران و جهان

خبری

ویدیو / کردستان کجا بریم؟

صد آنلاین | استان کردستان که یکی از استان‌های غربی کشورمان به شمار می‌رود، در دامنه رشته کوه‌های زاگرس قرار گرفته است. سروآباد، سنندج، دهگلان، سقز، دیواندره، مریوان، بیجار، بانه، کامیاران و قروه، از شهرستان‌های کردستان به شمار می‌روند. کردستان به عنوان یکی از زیباترین استان‌های ایران شناخته می‌شود.
دبیرکل سازمان جهانی گردشگری: روستای کندوان ظرفیت بزرگ گردشگری ایران است

دبیرکل سازمان جهانی گردشگری: روستای کندوان ظرفیت بزرگ گردشگری ایران است

صد آنلاین | دبیرکل سازمان جهانی گردشگری ملل متحد گفت: روستای تاریخی و صخره ای کندوان در استان آذربایجان شرقی ظرفیت بسیار مهم و بزرگ توسعه صنعت گردشگری ایران است.

ویدیو / واکنش ضرغامی به تبلیغ گردشگری مسی

صد آنلاین | وزیر میراث فرهنگی پس از جلسه هیات دولت گفت: می‌گویند چرا شما مثل تبلیغات مسی انجام نمی‌دهید/مسی چند میلیون برای اسم خود می‌گیرد.ما در ایران آه نداریم با ناله سودا کنیم. شنیدم صادق بوقی یک ویدیو درست کرده و مردم را دعوت کرده به غرفه گیلان بیایند؛ حتما تاثیراتش از او در استان گیلان بیشتر است؛ ما جلوی او را نمی گیریم و تشکر هم می‌کنیم. منبع: چندثانیه

فرمانده سپاه لرستان: قلعه فلک‌الافلاک را تخلیه می‌کنیم/‌ واگذاری به میراث‌فرهنگی برای توسعه گردشگری

صد آنلاین | فرمانده سپاه لرستان گفت: تخلیه محیط اطراف قلعه فلک‌الافلاک و واگذاری این مجموعه به میراث‌فرهنگی برای توسعه گردشگری از دغدغه‌های سپاه این استان است.
انفجار امروز هیچ آسیبی به قلعه تاریخی دِزک وارد نکرد

انفجار امروز هیچ آسیبی به قلعه تاریخی دِزک وارد نکرد

صد آنلاین | مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان وبلوچستان گفت: در حادثه صورت گرفته سراوان هیچ آسیبی به قلعه تاریخی این شهرستان وارد نشده است.
جاذبه های گردشگری شیراز

جاذبه های گردشگری شیراز

صد آنلاین | شیراز مرکز استان فارس شهر فرهنگ و ادب است. جاذبه‌های فرهنگی، تاریخی و طبیعی باعث شده این شهر به یکی از قطب‌های گردشگری تبدیل شود.

ون‌کافه‌ها به قطب گردشگری پایتخت برگشتند

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه۲۲ از آغاز فعالیت ون‌کافه‌ها در بوستان آبشار خبر داد و گفت: این فعالیت با هدف ساماندهی ون‌کافه‌ها در محور بلوار شهید جدی اردبیلی صورت می گیرد.
عکسی شوکه‌کننده از نحوه مرمت یک پل ساسانی

عکسی شوکه‌کننده از نحوه مرمت یک پل ساسانی

صد آنلاین | دوستداران میراث فرهنگی عکس‌هایی را از وضعیت پل ساسانی رودخانه خیرآباد در استان کهگیلویه و بویراحمد منتشر کرده اند. در توضیح این وضعیت گفته شده این پل ساسانی با سیمان سیاه و لاشه سنگ مرمت شده و روی بخش‌هایی از آن ملات سفید ریخته شده است.

ربع رشیدی کجاست؟

صد آنلاین | شهر تبریز یکی از کهن‌ترین شهر‌های ایران است و تاریخ اولیه آن به‌درستی معلوم نیست و بحث‌های زیادی در این رابطه مطرح شده است. اکتشافات اخیر نشان از وجود تمدن در شهر تبریز در هزاره اول و دوم قبل از میلاد دارد. ربع رشیدی از بنا‌های تاریخی و جا‌های دیدنی تبریز به شمار می‌رود و اولین و بزرگ‌ترین دانشگاه بین‌المللی ثبت شده در جهان است که قدمت شکوه فرهنگ و تمدن ایرانی را به رخ جهانیان می‌کشد، بنایی فرهنگی که به‌دلیل وسعت و بزرگی در زیربنای سازه‌ای و امکانات موجود بسان شهری کوچک بوده است.

منشور کوروش به آمریکا و اسرائیل می‌رود

صد آنلاین | منشور کوروش در آمریکا و اسرائیل به نمایش گذاشته می‌شود.