Sadonline | صدآنلاین | اخبار روز ایران و جهان

آخرین اخبار
راه و مسکن
وام خرید مسکن ۴ برابر می‌شود؟

وام خرید مسکن ۴ برابر می‌شود؟

صد آنلاین | گروهی از کارشناسان بانکی برای این معادله دو مجهولی قدرت وام و قسط ماهانه، طرح شراکتی تسهیلات مسکن را پیشنهاد کرده‌اند.

ثبت تمامی قرارداد‌های اجاره در سامانه خودنویس از امسال اجباری می شود

مدیرکل راه وشهرسازی استان تهران گفت: از ابتدای امسال تمامی قراردادهای اجاره در سامانه خودنویس الزامی و قراردادهای خرید وفروش به زودی وارد این سامانه می‌شود.
قیمت خانه امسال گران می‌شود یا ارزان؟

قیمت خانه امسال گران می‌شود یا ارزان؟

صد انلاین | نایب رییس اتحادیه مشاوران املاک درباره وضعیت بازار مسکن در سال۱۴۰۳ توضیح داد.

افزایش خیره کننده قیمت مسکن در تهران نسبت به سال گذشته/ متوسط قیمت به متری ۸۱ میلون تومان رسید!

واحدهای تا 5 سال ساخت با سهم 4 /31 درصد، بیشترین سهم معاملات را به خود اختصاص داده اند. هر چند که این میزان هم نسبت به اسفندماه سال قبل، حدود 8/ 3 واحد درصد کاهش یافته است. در آخرین ماه سال 1402، متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاههای معاملات ملکی شهر تهران 81 میلیون و 440 هزار تومان بود که حاکی از افزایش 8/ 3 درصدی نسبت به ماه قبل از آن است. همچنین قیمت مسکن در اسفند ماه 1402 نسبت به اسفندماه سال 1401، 8 /24 درصد افزایش نشان می دهد.

اجبار انعقاد قرارداد اجاره مسکن در سامانه خودنویس و ۱۲۵ هزار قرارداد در دو ماه

وزارت راه با اعلام اجباری بودن انعقاد قراردادهای اجاره مسکن فقط از طریق سامانه خودنویس از ثبت بیش از ۱۲۵ هزار قرارداد در این سامانه خبر داد.

چرا ساخت مسکن در تهران به چینی ها سپرده شد؟

چندی پیش معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران خبر از ساخت مسکن توسط چینی‌ها در تهران داد. موضوعی که واکنش‌های منفی زیادی به همراه داشت،‌ از مخالفت برخی از اعضای شورا تا انتقاد فعالان حوزه ساخت‌وساز مسکن در داخل کشور. در آخرین اظهارنظرها،‌ پژمان جوزی،‌ رئیس انجمن صنعت ساختمان  در واکنش به ساخت مسکن از سوی چینی‌ها و همچنین طرح ادعای ساخت مسکن 25 متری گفت که‌ ما در حوزه صنعت ساختمان چه از نظر دانش فنی و چه تجهیزات و امکانات در کشور هیچ کمبودی نداریم و اگر این روزها خبرهایی درباره مسکن چینی یا 25 متری می‌شنویم،‌ فقط به دلیل مسائل و مشکلات مالی است.

این افراد زمین رایگان می‌گیرند

مجید جودی، معاون بازسازی بنیاد مسکن گفت: در حال حاضر روند پرداخت تسهیلات ساخت و نوسازی واحدهای مسکن روستایی توسط بانک‌ها خوب پیش رفته است، اما هنوز کم کاری‌ها در این حوزه شاهد هستیم که باید اصلاح شود.

بذرپاش: ۲ میلیون و ۴۰ هزار واحد نهضت ملی مسکن در سراسر کشور در حال ساخت است 

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر تلاش و اهتمام دولت برای عمل به تعهد احداث ۴ میلیون واحد مسکونی گفت: ۲ میلیون و ۴۰ هزار واحد نهضت ملی مسکن در سراسر کشور در حال ساخت است.
اقساط ماهانه مسکن ملی کاهش یافت

اقساط ماهانه مسکن ملی کاهش یافت

مدیرعامل صندوق ملی مسکن از کاهش اقساط ماهانه وام نهضت ملی مسکن به ۵میلیون تومان در دو سال ابتدایی بازپرداخت این وام خبر داد.

هزینه سرسام‌آور خرید وام مسکن / وام ۹۶۰ میلیونی یعنی چند متر خانه؟

زمان انتظار برای خرید مسکن حالا به طولانی ترین دوره حد رسیده است .