Sadonline | صدآنلاین | اخبار روز ایران و جهان

آخرین اخبار
ایران در جهان
در حال به روزرسانی

برگزاری مراسم ادای احترام سران کشورهای خارجی به پیکر شهدای خدمت

امیر قطر، رهبر ملی ترکمنستان، روسای جمهور تونس و تاجیکستان، نخست وزیر عراق، پاکستان، ارمنستان، آذربایجان، و روسای مجالس عراق، روسیه، الجزایر، ازبکستان، قزاقستان و لبنان از جمله سران و مقامات ارشدی هستند که برای حضور در مراسم ادای احترام بر پیکر شهید دکتر سید ابراهیم رئیسی و یاران شهیدش به کشورمان سفر کرده‌اند.

مصر خواستار تقویت روابط با ایران است

سامح شکری وزیر امور خارجه مصر در حاشیه مراسم ادای احترام سران و مقامات کشورهای خارجی به رئیس جمهور و وزیر امور خارجه فقید کشورمان با دکتر محمد مخبر سرپرست ریاست جمهوری دیدار و ضایعه فقدان این دو مقام عالیرتبه جمهوری اسلامی ایران را تسلیت گفت.

پاپ فرانسیس خطاب به رهبر انقلاب پیام تسلیت فرستاد

پاپ ۸۷ ساله در این پیام به زبان انگلیسی خطاب به رهبر انقلاب نوشت «درگذشت رئیس‌جمهور رئیسی، امیرعبداللهیان وزیر خارجه و تمام کسانی که در سقوط بالگرد دیروز جان خود را از دست دادند را تسلیت می‌گویم.»
این رژیم همچنان در نکبت دست و پا می‌زند

در سالروز فاجعه

جمیله کدیور در یادداشتی می نویسد: تاریخ فلسطین حاکی از آن است که نکبه تا امروز در اشکال مختلف جنگ، اشغال، محاصره، خلع ید، ترور، قتل عام، اسارت، تخریب خانه ها، مصادره زمین ها، تحمیل محدویت‌ها و تبعیض... ادامه یافته است.

رئیس جمهور چین شهادت رئیس جمهور و همراهانش را تبیت گفت

به گزارش بخش خاورمیانه رادیو و تلویزیون چین CGTN ، شی جین پینگ، رئیس جمهوری خلق چین در پیامی به محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور ایران، درگذشت سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران را تسلیت گفت. وی از طرف دولت و مردم چین صمیمانه با مخبر، بستگان رئیس جمهور رئیسی، دولت و ملت ایران همدردی کرد.
نگاهی به توافق ایران و هند در بندر چابهار

چابهار، بازیچه وزن‌کشی سیاسی؟

دوشنبه هفته گذشته بود که قرارداد مشارکت شرکت IPGL هند در تجهیز و بهره‌برداری از پایانه‌های کانتینری و کالای عمومی بندر شهید بهشتی چابهار با حضور مهرداد بذرپاش، وزیر راه و شهرسازی کشور و سورباناندا سونوال، وزیر بنادر، کشتیرانی و آبراهه‌های هند برگزار شد.
با توجه به سرعت تحولات منطقه خاورمیانه

ظرافت های دیپلماسی ایران

سید احمد حسینی در یادداشتی می نویسد: سرعت رخدادها و سیال بودن شرایط به گونه ای است که متخصصان و تحلیلگران برای ارزیابی وضعیت و سمت و سوی روندهای آتی با سوالات وابهامات زیادی مواجه هستند. در چنین وضعیتی شناخت بهتر شرایط پیش روی و اینکه جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از کشورهای اثرگذار در این رخدادها، سیاست خارجی خود را بر اساس چه مولفه هائی طراحی و عملیاتی کند، حائز اهمیت بسیار است. 

آنچه بعثی‌ها برای حفظ خرمشهر انجام دادند

عراق با نصب یک پل شناور طویل روی اروندرود، منطقه خرمشهر و شلمچه را به کرانه جنوبی رودخانه (خاک عراق) مرتبط کرده است. این اقدام احتیاطی در مقابله با قطع احتمالی جاده آسفالته شلمچه پل‌نو و محاصره خرمشهر است. طول این پل حدود ۱۲۰۰ متر است.
جسارت سگ وهابی علی‌اف در باکو/سازمان ملل می‌تواند استقلال تبریز را به رسمیت بشناسد

جسارت سگ وهابی علی‌اف در باکو/سازمان ملل می‌تواند استقلال تبریز را به رسمیت بشناسد

بین الملل صد آنلاین | جهاندار بی اغلو رئیس حزب توران جمهوری آذربایجان، با گستاخی کامل نوشت: "سازمان ملل می‌تواند استقلال تبریز را به رسمیت بشناسد."

طالبان، یار کمکی علی‌اف علیه ایران؟

یکی از کشور‌ها که با تحریک گسترده اسرائیل به شکل کاملاً جدی و سازمان‌یافته در پی ضربه زدن به منافع حیاتی ایران است جمهوری باکو است که در طی سال‌های گذشته عملاً در خدمت اهداف اسرائیل برای ضربه زدن به ایران قرارگرفته است.