Sadonline | صدآنلاین | اخبار روز ایران و جهان

آخرین اخبار

سازمان نظام مهندسی کمکی در پروسه ساخت ندارد

سه‌شنبه ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۲ | ساعت ۲۳:۰۳

مسعود جلالی، سازنده منطقه ۶ درباره وضعیت بازار مسکن در سال جاری بیان کرد: قطعا با تورمی حدود ۱۵ تا ۲۰ درصد در تهران مواجه خواهیم شد، هرچند که رکود خرید و فروش نیز خواهیم داشت. عمده کار بحث جواز است و ۶ ماه در بهترین حالت اخذ مجوز طول می کشد.

دلایل خرید ملک ایرانی‌ها در ترکیه

جمعه ۱۸ فروردين ۱۴۰۲ | ساعت ۱۷:۳۶

بازار مسکن در ایران شرایط مناسبی ندارد؛ از سوی دیگر، وضعیت کلی اقتصاد و روابط بین‌الملل نیز باعث شده است ارزش پول ملی هر روز نسبت به روز قبل کاهش پیدا کند؛ این دو مورد را می‌توان دلایل کوچ سرمایه و خرید ملک در ترکیه دانست.

مقایسه قیمت مسکن در ایران و عربستان

جمعه ۱۸ فروردين ۱۴۰۲ | ساعت ۱۷:۳۶

قیمت زمین در تهران ۲/۸ برابر ریاض، ۳/۵ برابر جده، ۴ برابر دمام و ۴/۷ برابر شهر مدینه است. همچنین به‌طورمیانگین قیمت زمین در تهران ۴ برابر شهرهای عربستان سعودی است. به گزارش صما و به نقل از نود اقتصادی مقایسه ارزش دلاری میانگین قیمت یک متر مربع زمین در شهر تهران با قیمت زمین در شهرهای مشهور عربستان سعودی طی نیمه اول سال ۲۰۲۲ (آخرین آمار رسمی) نشان می‌دهد درحالی میانگین قیمت یک مترمربع زمین مسکونی در تهران حدود ۱۷۷۶ دلار بوده که این مقدار در ریاض ۶۳۸ دلار، در جده ۵۰۶ دلار، در دمام ۴۴۶ دلار، در مکه ۳۷۷ دلار و در مدنیه ۲۹۵ دلار بوده است.

۱
تازه ها پربیننده ها