Sadonline | صدآنلاین | اخبار روز ایران و جهان

آخرین اخبار
سایر حوزه ها
در رسانه‌های آذربایجان درباره ایران چه می گویند؟

آب شدن یخ روابط تهران و باکو

صد آنلاین | خبرگزاری سراسری آپا اما نیز در هفته گذشته در مطلبی با عنوان آب شدن یخ های روابط ایران و جمهوری آذربایجان به تحلیل آخرین وضعیت روابط دو کشور پرداخت. آپا در این مطلب با اشاره به تحولات مثبت اخیر بین دو طرف از جمله دیدار روسای جمهور و افتتاح سد قیز قلعه‌سی معتقد است حتی با وجود سانحه بالگرد حامل رئیس جمهوری ایران روابط ایران و جمهوری آذربایجان در مسیر مثبتی قرار گرفته است.
وضعیت جنگنده‌های اف-۱۵ و اف-۱۶ در اسرائیل، عربستان، ترکیه، مصر و امارات

وقتی جنگنده‌های اف-۱۶ ایران به اسرائیل رسید

صد انلاین | قبل از انقلاب، ایران ۱۶۰ فروند اف-۱۶ سفارش داد و امیدوار بود که پس از خرید این ناوگان گران، در نهایت ۳۰۰ فروند از آن‌ها را خریداری کند. ایران تنها کشور دیگری بود که این هواپیما را سفارش داده بود، اما در نهایت قبل از انقلاب ۱۹۷۹ حتی یک اف-۱۶ دریافت نکرد. بنابراین اسرائیل ۵۵ جنگنده اف-۱۶ را که در ابتدا برای ایران در نظر گرفته شده بود، قبل از انقلاب به دست آورد.
متغیرهای منطقه‌ای بر روابط تهران و قاهره تاثیر دارند

کش و قوس روابط ایران و مصر

صد آنلاین | بنا به اظهار نظر علی الحفنی، معاون سابق وزیر امور خارجه مصر در امور آفریقا، مسیر روابط مصر و ایران راهی است که هر دو کشور آرزوی پیمودن برای به سرانجام رساندن آن را دارند چرا که می تواند خیلی چیزها را به حالت عادی باز گرداند و به نفع قاهره و تهران و امنیت ملی هر دو کشور خواهد بود.

حملات دوباره صهیونیست‌ها به رفح

صد آنلاین | منابع خبری از آغاز دور جدید توحش رژیم صهیونیستی در رفح خبر می‌دهند.

کاخ سفید: پیام رسمی حماس درباره طرح صلح را دریافت کردیم

صد آنلاین | جان کربی از دریافت پیام رسمی حماس به طرح صلح بایدن برای استقرار آتش بس در غزه خبر داد.

زنگ هشدار وقوع جنگ در جبهه جنوبی توسط اسرائیل

صد آنلاین | دور از انتظار نیست که کابینه جنگ‌طلب رژیم صهیونیستی جنگی جدید را آغاز کند و این بار در جبهه جنوبی جنگ گسترده ای به راه بیفتد.
وقتی قدرت نرم هزینه می‌شود

غزه، اوکراین و جایگاه اروپایی‌ها در میان افکار عمومی عربی

صد آنلاین | علی رضوانپور و سعید سیف در یادداشت می نویسند: اتهام‌ها درباره اجرای استاندارد‌های دوگانه، به سرعت و با فراوانی از سوی کشور‌های عربی، قدرت‌های در حال ظهور، رقبای جغرافیایی، مقامات سازمان ملل و حتی خود مقامات غربی مطرح شده است. هنگامی که روسیه در سال ۲۰۲۲ به اوکراین حمله کرد، اروپایی‌ها تحریم‌های "گسترده و بی‌سابقه"‌ای را در تجارت، سرمایه گذاری و حتی بایکوت‌های ورزشی علیه مسکو پیاده کردند. در جریان تلاش لابی بزرگ جهانی، رهبران اروپایی، حمایت از اوکراین را به عنوان دفاع از قوانین و نورم‌های جهانی تصویر کردند.

«اسکله دریایی غزه» خدعه آمریکابود

صد آنلاین | خبرگزاری «شهاب» فلسطین در گزارشی طرح شکست خورده«اسکله دریایی»دولت بایدن برای امدادرسانی به غزه را واکنشی برای فریب جامعه جهانی برای ژست حقوق بشری وتکمیل حلقه فشار به مقاومت در غزه دانست.
انتخابات پارلمان اروپا به سود تندروها تمام شد

اروپا در مشت راست افراطی

صد آنلاین | در صورتی که تشکل‌های راست افراطی موفق شوند در چند کشور اروپایی رأی بالا به دست آورند، طبعاً در پارلمان اروپا یک فراکسیون قوی ایجاد خواهند کرد که می‌تواند بر سرنوشت سیاسی اروپا تأثیر بگذارد. به عنوان مثال، این نوع احزاب اکثراً نگاهی مثبت به روسیه دارند و معتقدند که غربی‌ها نباید ثروت خود را برای جنگ اوکراین هزینه کنند. آنها همچنین شدیداً ضد اسلام هستند و پیوسته افکار عمومی را از خطر هجوم مهاجران مسلمان می‌ترسانند.

ماموریت «چانگ‌ئه-۶» نشان دهنده تعهد چین به همکاری فضایی بین‌المللی

صد آنلاین | به گزارش بخش خاورمیانه رادیو و تلویزیون چین CMG کاوشگر «چانگ‌ئه-6» چین که انتظارات دانشمندان سراسر جهان را در خود جای داده، در حال حاضر در مدار اطراف ماه قرار دارد و منتظر لحظه مناسب برای انجام سفر بازگشت خود است.
اطلاعیه ها بیشتر