آخرین اخبار
۱۱ تير ۱۴۰۳ - ۱۷:۴۰
بیماران آلزایمری تحت پوشش بیمه‌ قرار می گیرند؟
بازدید:۱۹۰
مدیرعامل انجمن آلزایمر گفت: ایجاد بسته خدمتی مورد نیاز بیماران مبتلا به آلزایمر در صندوق صعب العلاج از مسائل مهم و ضروری است.
کد خبر : ۹۵۹۷۴

معصومه صالحی، با تاکید بر ایجاد بسته خدمتی مورد نیاز بیماران مبتلا به آلزایمر در صندوق حمایت از بیماران خاص و صعب العلاج، افزود: متأسفانه طی سالیان گذشته تعداد افراد مبتلا به آلزایمر افزایش پیدا کرده و سن ابتلاء به این بیماری روند کاهشی داشته است. این بیماری یکی از سخت‌ترین بیماری‌های سیستم عصبی است که علاوه بر جامعه تمام سیستم خانواده را درگیر می‌کند.


وی با بیان اینکه توجه به پیشگیری، آموزش، مراقبت از مبتلایان به ویژه در سنین سالمندی و ارائه خدمات مناسب به این بیماران باید در اولویت قرار گیرد، ادامه داد: آموزش برای پیشگیری از این بیماری و ارتباط بهتر با والدینی که مبتلا به آلزایمر هستند از اهمیت بسزایی برخوردار است.

صالحی تاکید کرد: مهم‌ترین مشکلی که در شرایط فعلی به آن باید پرداخته شود تحت پوشش بیمه قراردادن خدمات مورد نیاز بیماران مبتلا به آلزایمر است که هزینه‌های سنگینی برای این دسته از بیماران دارد. ما از بیمه‌ها به ویژه بیمه سلامت انتظار داریم خدمات دهی مطلوب به این بیماران را با جدیت پیگیری کند.

اشتراک گذاری:
برچسب ها :
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها