آخرین اخبار
۰۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۶:۰۷
سرتان زمان ایستادن گیج می رود می تواند نشانه این بیماری خطرناک باشد
بازدید:۱۱۱
صد آنلاین | هنگام ایستادن احساس سرگیجه یا ضعف می کنید؟ یک مطالعه نشان می‌دهد که ممکن است در آینده در معرض خطر ابتلا به دیابت باشید.
کد خبر : ۸۸۴۲۳

به گزارش مجله سلامت صد آنلاین ،  محققان مجارستانی دانشگاه Semmelweis ادعا می‌کنند که دریافته‌اند بیمارانی که در معرض خطر ابتلا به دیابت نوع دو هستند تا شش برابر بیشتر در معرض آسیب عصبی هستند که بر قلب تأثیر می‌گذارد.

 

سرتان زمان ایستادن گیج می رود می تواند نشانه این بیماری خطرناک باشد

 

 

محققان در مطالعه خود که در ژورنال Frontiers in Endocrinology منتشر شد، محققان دریافتند افرادی که در معرض خطر ابتلا به دیابت هستند، در مقایسه با افراد سالم ۵.۹ درصد بیشتر احتمال دارد به نوعی به نام نوروپاتی پاراسمپاتیک مبتلا شوند.

به گفته این متخصصان، علائم این آسیب که نوروپاتی نامیده می‌شود، شامل احساس غش و سرگیجه است و می‌توان آن را «چند سال» قبل از تشخیص دیابت تشخیص داد.

نوروپاتی یک اصطلاح پزشکی به معنای آسیب به اعصاب است و در حال حاضر یکی از عوارض شناخته شده دیابت است.

با این حال، محققان می‌گویند که بیماران حتی قبل از اینکه دیابت به طور کامل رشد کند، علائم ظریف این آسیب را نشان می‌دهند. آنها ادعا می‌کنند یافته‌های آنها می‌تواند برای ردیابی علائم نوروپاتی در بیماران در معرض خطر دیابت استفاده شود و سپس آسیب عصبی را کاهش داده یا از بروز آن جلوگیری کند.

نوروپاتی یک عارضه شایع دیابت است که به دلیل آسیب رساندن سطح بالای قند خون به عروق خونی کوچک تغذیه کننده اعصاب است.

همچنین در دراز مدت این می‌تواند منجر به آسیب عصبی شود و بسته به اینکه چه اعصابی تحت تاثیر قرار می‌گیرد، می‌تواند منجر به علائم مختلفی شود.

معمولاً منجر به نوروپاتی محیطی می شود که باعث بی حسی، سوزن سوزن شدن، احساس سوزش، درد، گرفتگی و ضعف در پاها و دست ها می شود که در نهایت می تواند به کل اندام گسترش یابد. انواع دیگری از نوروپاتی که دیابتی‌ها ممکن است از آن رنج ببرند عبارتند از مشکلات حواس، سیگنال دریافتی اندام‌ها و توانایی کنترل دست‌ها.

 

 

اشتراک گذاری:
برچسب ها :
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها