آخرین اخبار
۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۷:۳۶
بازدید:۱۲۶
صد آنلاین | در پی کشف یک گور جمعی دیگر در بیمارستان الشفای شهر غزه، جنبش حماس این گورهای جمعی را بیانگر وحشی‌گری رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین دانست و خواستار مستند کردن این جنایت‌ها توسط نهادهای بین‌المللی شد.
کد خبر : ۸۵۳۲۶

 

 

به گزارش صد آنلاین، در بیانیه جنبش حماس در این باره آمده است: اطلاعیه وزارت بهداشت غزه مبنی بر کشف هفت گور جمعی در بیمارستان‌های نوار غزه، شاهد جدیدی بر وحشیگری اشغالگران علیه مردم ماست.

 

 

 

 

 

حماس اضافه کرد: کشف گورهای جمعی در بیمارستان‌های غزه مستلزم اتخاذ تدابیری از سوی جامعه جهانی و سازمان ملل برای توقف تجاوز است.

در ادامه بیانیه حماس تاکید شده است: از نهادهای بین‌المللی فعال در زمینه حقوق بشر می‌خواهیم که جنایات رژیم اشغالگر را مستند و به دیوان بین‌المللی کیفری ارائه کنند.

به گزارش ایرنا به نقل از شبکه الجزیره، از میانه فروردین ماه که ارتش رژیم صهیونیستی از بیمارستان الشفای شهر غزه خارج شد، جهان همواره شاهد کشف گورهای جمعی در این محوطه بوده است و منابع رسانه‌ای امروز از کشف پیکر ده‌ها شهید در یک گور جمعی دیگر در محوطه این بیمارستان خبر دادند.

دفتر اطلاع‌رسانی دولتی در نوار غزه امروز در بیانیه‌ای اعلام کرد: کادر پزشکی و نهادهای امدادرسان امروز سومین گور جمعی را در محوطه بیمارستان الشفا واقع در غرب شهر غزه کشف کردند.

این دفتر اعلام کرد که تا به این لحظه پیکر ۴۹ شهید از این گور جمعی بیرون آورده شده و نهادهای امدادرسان و کادر پزشکی همچنان در جست و جوی اجساد جدید هستند. احتمال افزایش شمار شهدا با کشف پیکرهای جدید وجود دارد.

دفتر اطلاع‌رسانی دولتی در نوار غزه در ادامه گزارش داد که تا کنون هفت گور جمعی در داخل بیمارستان‌ها در مناطق مختلف این باریکه کشف شده است.

ارتش رژیم صهیونیستی، روز دوشنبه (۱۳ فروردین) از داخل بیمارستان الشفا و مناطق اطراف آن عقب نشینی کرد.

نظامیان این رژیم طی ۲ هفته اشغال این بیمارستان، ویرانی بسیار گسترده و فاجعه انسانی هولناکی برجای گذاشتند. آنها همچنین بخش گسترده‌ای از ساختمان‌های بیمارستان و منازل اطراف آن را به آتش کشیدند.

پس از گذشت ۲۱۵ روز از تجاوز بدون نتیجه و دستاورد رژیم صهیونیستی به نوار غزه، این رژیم روزبه‌روز بیشتر در بحران‌های داخلی و خارجی خود فرو می‌رود.

رژیم اشغالگر طی این مدت دستاوردی غیر از قتل‌عام، ویرانی، جنایت‌های جنگی، نقض قوانین بین‌المللی، بمباران نهادهای امدادرسان و قحطی و گرسنگی در این منطقه نداشته است.

رژیم صهیونیستی این جنگ را بدون در نظر گرفتن هر دستاوردی در آینده، باخته و حتی پس از ۲۱۵ روز نتوانسته گروه‌های مقاومت را در یک منطقه کوچک که سال‌ها در محاصره بوده، به تسلیم وادارد و حتی همراهی افکار عمومی جهانی را به‌ خاطر ارتکاب جنایت‌های آشکار در مناطق مختلف نوارغزه و همچنین حمله به گذرگاه رفح از دست داده است.

4561/ی

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها