۰۲ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۴:۲۰
بازدید:۵۰۰۶
کبد چرب وضعیتی است که در آن کبد شما بیش از حد چربی را ذخیره می‌کند. در یک بدن سالم، کبد سموم را دفع و صفرا تولید می‌کند. مایعی به رنگ زرد مایل به سبز که چربی‌ها را به اسیدهای چرب تجزیه می‌کند تا هضم شوند.
کد خبر : ۷۷۵۷۱

میوه‌ های مضر برای کبد چرب کدام‌اند؟

به گزارش مجله سلامت صد آنلاین؛ کبد چرب وضعیتی است که در آن کبد شما بیش از حد چربی را ذخیره می‌کند. در یک بدن سالم، کبد سموم را دفع و صفرا تولید می‌کند. مایعی به رنگ زرد مایل به سبز که چربی‌ها را به اسیدهای چرب تجزیه می‌کند تا هضم شوند.


 این چربی‌های اضافه به کبد آسیب می‌رساند و از عملکرد مثبت آن جلوگیری می‌کند، اما تغییر سبک زندگی می‌تواند از پیشرفت بیماری جلوگیری و به بهبود آن کند. اگر این بیماری درمان نشود، کبد شما در نهایت از کار خواهد افتاد و دیگر نمی‌شود برای آن کاری کرد.

 

خوب است بدانید که کبد چرب در دو دسته الکلی و غیرالکلی قرار می‌گیرد و در هر دو دسته، تغییر و اصلاح تغذیه می‌تواند کمک‌کننده باشد. شما می‌توانید با تغییر مواد مغذی دریافتی بدنتان، از بروز کبد چرب پیشگیری یا اگر مبتلا هستید آن را درمان کنید.

 

رژیم درمانی کبد چرب شامل چه چیزهایی است؟

 

میوه‌ های مضر برای کبد چرب، مثل هر بیماری دیگری، در شرایطی که کبد شما چرب شده است باید مصرف برخی از خوراکی‌ها را جدی بگیرید و از میل کردن چند تا ماده غذایی به‌خصوص و میوه، اجتناب کنید. البته حواستان باشد که اگر به کبد چرب مبتلا هستید نباید به‌طور ناگهانی رژیم بگیرید و وزن زیادی کم کنید، بلکه باید به مرور زمان و در یک پروسه آرام و مداوم نوع و مقدار خوراکی و غذاهایتان را تغییر دهید.

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
پربیننده‌ها پربحث‌ها