۳۰ آبان ۱۴۰۲ - ۱۵:۰۰
اضطراب دارید ؟ این راه حل شماست
بازدید:۱۸۰
صد آنلاین | اضطراب یکی از شایع‌ترین شرایط سلامت روان است که تقریباً ۶.۷ درصد از جمعیت جهان را تحت تأثیر خود قرار داده است.
کد خبر : ۵۴۶۴۹

اضطراب اصطلاحی است که برای توصیف اختلالات مختلف استفاده می‌شود مانند اختلال اضطراب عمومی، اضطراب اجتماعی و فوبیا و به طور کلی با احساس مداوم تنش، نگرانی و عصبی بودن مشخص می‌شود که می‌تواند در زندگی روزمره تداخل ایجاد کند.

 در بسیاری از موارد، دارو اغلب به عنوان یک دوره اصلی درمان مورد نیاز است. اگرچه، چندین استراتژی وجود دارد که می‌توانید برای کمک به کاهش علائم اضطراب از آن استفاده کنید: از ورزش گرفته تا تکنیک‌های تنفسی. علاوه بر این، غذاهایی وجود دارد که می توانید بخورید و با حمایت از عملکرد مغز و کاهش شدت علائم، به شما کمک کند. رویکرد این غذاها بیشتر به دلیل خواصی است که برای تقویت کنندگی مغز دارند.
در اینجا برخی غذاها و نوشیدنی‌ها قید شده که بر مبنای علم باعث تسکین اضطراب می‌شوند.

۱. پودر ماچا: این پودر چای سبز در میان علاقه‌مندان به سلامتی محبوب است زیرا سرشار از L-theanine-یک اسید آمینه غیرپروتئینی با خواص قوی کاهش استرس- می‌باشد. ماچا منبع بهتری از این اسید آمینه نسبت به انواع دیگر چای سبز است، زیرا از برگ‌های چای سبز که در سایه رشد می کنند، تهیه می شود. این فرآیند محتوای ترکیبات خاصی از جمله L-theanine را افزایش می دهد.
۲. چغندر سوئیسی: یک سبزی برگ سبز که سرشار از مواد مغذی ضد استرس است. فقط یک فنجان (۱۷۵ گرم) چغندر سوئیسی پخته شده حاوی ۳۶ درصد از مصرف توصیه شده برای منیزیم را تامین می‌کند که نقش مهمی در پاسخ به استرس بدن شما ایفا می نماید. سطوح پایین این ماده معدنی با شرایطی مانند اضطراب و حملات پانیک مرتبط است. به علاوه، استرس مزمن ممکن است ذخایر منیزیم بدن شما را تخلیه کند در نتیجه این ماده معدنی را به ویژه در مواقعی که استرس دارید مهم می کند.
۳. سیب زمینی شیرین
خوردن منابع کربوهیدرات کامل و غنی از مواد مغذی مانند سیب زمینی شیرین ممکن است به کاهش سطح هورمون استرس کورتیزول کمک کند. اگرچه سطح کورتیزول به شدت تنظیم می شود، استرس مزمن می‌تواند منجر به اختلال عملکرد کورتیزول شود که ممکن است باعث التهاب، درد و سایر عوارض جانبی گردد.
۴. تخم مرغ: اغلب به عنوان مولتی ویتامین طبیعت شناخته می شود زیرا خواص مغذی قابل توجهی دارد. تخم‌مرغ کامل مملو از ویتامین‌ها، مواد معدنی، اسیدهای آمینه و آنتی‌اکسیدان‌های مورد نیاز برای پاسخ سالم به استرس است. تخم مرغ کامل به ویژه سرشار از کولین است، یک ماده مغذی که به مقدار زیاد فقط در چند غذا یافت می شود. نشان داده شده است که کولین نقش مهمی در سلامت مغز داشته و احتمالا از بدن در برابر استرس محافظت کند.

21458/م

اشتراک گذاری:
برچسب ها :
ارسال نظر
پربیننده‌ها پربحث‌ها