۰۳ آبان ۱۴۰۲ - ۱۳:۴۰
با این تغییرات در فشار خون باید سریع به پزشک مراجعه کنید
بازدید:۴۸۵
صد آنلاین | فشار خون یکی از بیماری های زمینه ای بسیار خطرناک است که می تواند منجر به بروز بیماری های قلبی و عروقی شده و حتی خطر مرگ را در پی داشته باشد. به همین دلیل دانستن نشانه های اصلی این بیماری بسیار مهم است.
کد خبر : ۴۸۸۹۴

به گزارش صد آنلاین ، تیمی از محققان ژاپنی در مطالعات خود به بررسی و دسته بندی اصلی ترین نشانه های فشار خون پرداختند. بر این اساس اعلام شد ممکن است بسیاری از افراد از فشار خون خود مطلع نبوده و به همین دلیل توجه به نشانه های زیر بسیار مهم است.

 

 

این تحقیقات نتیجه می گیرد که مراجعه مکرر به توالت در شب می تواند نشانه فشار خون بالا باشد. در واقع هر چه فرد نیاز به تعداد دفعات مراجعه بیشتری به توالت در شب داشته باشد، خطر  فضار خون بیشتر است. شب ادراری نیز یکی دیگر از علائم فشار خون بالا بوده و تا ۴۰ درصد با این عارضه مرتبط است.

دکتر ساتوشی کونو، نویسنده اول این مطالعه، درباره موضوع فوق گفت: یافته های ما نشان می دهد که اگر نیاز به ادرار کردن در شب داشته باشید ممکن است فشار خون بالا داشته و یا مایعات اضافی در بدن خود داشته باشید.

اگر همچنان شب ادراری دارید، از پزشک خود بخواهید فشار خون و میزان نمک مصرفی شما را بررسی کند.

 

 

این تحقیق شامل بررسی شرایط عمومی ۱۸۸۲ نفر بود که فشار خونشان اندازه‌ گیری شده و از آنها پرسیده شد که چقدر در شب ادرار می‌ کنند.

پروفسور باربارا کاسادی، رئیس انجمن قلب و عروق اتحادیه اروپا، در این رابطه گفت: بیش از یک میلیارد نفر در سراسر جهان فشار خون بالا دارند. فشار خون بالا عامل اصلی مرگ و میر زودرس جهانی است که تقریباً ده میلیون مرگ را در سال ۲۰۱۵ به خود اختصاص داده است.

دستورالعمل‌های پزشکی، مصرف داروهای فشار خون را برای کاهش خطر سکته مغزی و بیماری قلبی توصیه می ‌کنند.

علاوه بر دارو، داشتن یک سبک زندگی سالم ، محدودیت مصرف نمک، عدم مصرف الکل، تغذیه سالم، ورزش منظم، کنترل وزن و ترک سیگار نیز در کاهش فشار خون موثر است.

در خاتمه توصیه می شود، اگر فشار خون شما بسیار بالا باشد، ممکن است علائم خاصی وجود داشته باشد که باید به آنها توجه کرد، مهمترین این علائم عبارتند از:

سردردهای شدید
خونریزی بینی
خستگی یا سردرگمی
مشکلات بینایی
درد قفسه سینه
دشواری در تنفس
ضربان قلب نامنظم
وجود خون در ادرار
احساس تپش قلب در قفسه سینه، گردن یا گوش

اشتراک گذاری:
برچسب ها :
ارسال نظر
پربیننده‌ها پربحث‌ها