آخرین اخبار
۱۸ تير ۱۴۰۳ - ۱۳:۲۷
بهترین و قوی ترین چله برای حاجت گرفتن | این دعا را 40 شب بخوانید بدون شک به آرزوهایتان می رسید
بازدید:۴۳۵۵
چله برای حاجت یکی از اعمال مذهبی بین مومنان است. طی چله انسان سعی می کند به مدت چهل روز روح و قلب خود را متوجه پروردگارش کند.
کد خبر : ۹۷۶۳۷

او در این چهل روز در کنار دوری از گناه و حرام، به ادعیه و ذکرهایی نیز متوسل می شود و بر خواندن آنها مداومت می کند. برخی از چله ها از شهرت بیشتری برخورداند.

 

قویترین چله برای حاجت گرفتن چیست؟

چله اسماءالله که مجموعه ای از چهل نام پروردگار است که باید برای چهل روز به تعداد معین خوانده شود. طریقه انجام چله اسماء الله به این ترتیب است که:
ابتدا نیت کرده و از دل بگذرانید که برای چه حاجتی این چله را برداشته اید. پس از نماز صبح شروع کرده و ذکرهای نام برده را به تعداد مشخص شده تکرار کنید و هر ذکر باید در روز تعیین شده گفته شود. هر ذکر باید دقیقا پس از نماز صبح خوانده شود و چنانچه حتی یک مرتبه نماز صبح شما قضا شود، باید چله اسماءالله را از نو شروع کنید.

 


ذکرهای مخصوص چله :
ذکر۱: یا بصیر ۳۰۲ مرتبه
ذکر۲: یا سمیع ۱۸۰ مرتبه

ذکر۳: یا علیم ۱۵۰ مرتبه

ذکر۴: یا مصوّر ۳۳۶ مرتبه

ذکر۵: یا قدّوس ۱۲۰ مرتبه

ذکر۶: یا خالق ۲۳۱ مرتبه

ذکر۷: یا واحد ۱۹ مرتبه

ذکر۸: یا مالک ۹۰ مرتبه

ذکر۹: یا مجیب ۵۵ مرتبه

ذکر۱۰: یا منعم ۲۰۰ مرتبه

ذکر۱۱: یا حبیب ۸۰ مرتبه

ذکر۱۲: یا مقیب ۵۵۰ مرتبه

ذکر۱۳: یا عظیم ۱۰۳۰ مرتبه

ذکر۱۴: یا خبیر ۸۱۲ مرتبه

ذکر۱۵: یا عدل ۱۰۳ مرتبه

ذکر۱۶: یا حلیم ۸۸ مرتبه

ذکر۱۷: یا ظاهر ۱۱۰۶ مرتبه

ذکر۱۸: یا آخر ۸۰ مرتبه

ذکر۱۹: یا اوّل ۳۲ مرتبه

ذکر۲۰: یا مؤخِّر ۸۳۶ مرتبه

ذکر۲۱: یا مقدّم ۱۸۳ مرتبه

ذکر۲۲: یا حق ۱۰۸ مرتبه

ذکر۲۳: یا شهید ۳۱۹ مرتبه

ذکر۲۴: یا باعث ۵۲۳ مرتبه

ذکر۲۵: یا والی ۳۲ مرتبه

ذکر۲۶: یا رشید ۵۱۳ مرتبه

ذکر۲۷: یا بدیع ۸۶ مرتبه

ذکر۲۸: یا غنی ۱۰۶۰ مرتبه
ذکر۲۹: یا جمیع ۱۱۳ مرتبه

ذکر۳۰: یا اکرام ۲۶۲ مرتبه

ذکر۳۱: یا متعال ۵۵۱ مرتبه

ذکر۳۲: یا باطن ۶۲ مرتبه

ذکر۳۳: یا مفتاح ۴۹۸ مرتبه

ذکر۳۴: یا دافعٌ بَلا وَل بَلیه ۱۶۳۰ مرتبه

ذکر۳۵: یا حافظ ۱۱۴ مرتبه

ذکر۳۶: یا بارز ۹۳ مرتبه

ذکر۳۷: یا دافع ۱۸ مرتبه

ذکر۳۸: یا لطیف ۷۲ مرتبه

ذکر۳۹: یا معید ۱۱۴ مرتبه

ذکر۴۰: یا محمَد ۹۹۹ مرتبه

 

چله برای حاجت غیر ممکن

چله سوره حشر یکی از مجرب‌ترین چله ها برای حاجت غیر ممکن است. از پیامبر اکرم (ص) روایت شده است: اگر کسی سوره حشر را بخواند، بهشت و جهنم و آسمان های هفتگانه و زمین های هفتگانه و باد و هوا و پرندگان و درختان و کوه ها و ماه و ملائک همه بر او درود فرستند و برای او طلب عفو و آمرزش کنند و اگر همان روز از دنیا برود، در رده شهدا به حساب می آید.

در روایات آمده است اگر کسی سوره حشر را برای گرفتن حاجت غیر ممکن و حل مشکلات عظیم 41 روز، هر روز یک مرتبه قرائت کند، حاجت او برآورده می شود و مشکلاتش حل می شود.

 


چله مجرب برای حاجت محال

یکی دیگر از مجرب ترین چله ها، چله حضرت علی اکبر است که بسیار مجرب است. روش ختم این چله به این ترتیب است که نیت کرده و چله را از دوم رجب شروع کنید و تا روز تولد حضرت علی اکبر علیه السلام هر روز سوره حشر را خوانده و سپس 14 مرتبه ذکر صلوات را بگویید. انشاء الله حاجت روا شوید.

 

بهترین چله برای حاجت گرفتن

یکی از مجربترین چله ها، ختم سوره حمد است. اگر کسی به مدت 41 روز و بدون فاصله، هر روز بین نماز صبح و نماز نافله صبح سوره حمد را قرائت کند، خداوند حاجات او را برآورده کرده هر چه باشد (از خواسته های شرعی).

 

چله قطعی برای برآورده شدن حاجات
چله موسوی یا چله موسای کلیک یکی از بهترین چله ها است که بهترین زمان برداشتن چله آن از ابتدای ماه ذی القعده تا دهم ذی الحجه است. این چله ای است که موسی علیه السلام به مدت 40 روز در کوه طور گذراند. طریقه انجام این چله به این ترتیب است که مومن در مدت چهل روز مراقب اعمال و رفتار خود بوده تا بتواند روح خود را پاک کند. در این چهل روز از انجام هر کار بیهوده ای پرهیز کرده و از گناه دوری کند. به جز این موارد خواندن زیارت عاشورا، استغفار به تعداد 70 مرتبه پس از نماز صبح و 70 مرتبه پس از نماز عصر، خواندن ذکر یونسیه، صلوات 16 هزار مرتبه به نیت هدیه به 14 معصوم، قرائت سوره یاسین، سوره واقعه، نماز اول وقت و توسل به امام زمان علیه السلام نیز توصیه شده است.

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها