آخرین اخبار
۱۷ تير ۱۴۰۳ - ۲۲:۱۵
صورت پر، شکم لاغر با یه فرمول ارزون
بازدید:۳۷۰۱
صد انلاین | اگر شما رژیم لاغری دارید به احتمال زیادی صورتتان هم تحت تاثیر قرار گرفته و لاغر می شود اما راهکارهایی وجود دارد که به شما برای جلوگیری از این روند کمک می کند.
کد خبر : ۹۷۵۰۹

به  گزارش مجله سلامت صد آنلاین ، اگر بخواهیم صادقانه صحبت کنیم، در رژیم‌های کاهش وزن در هر حالت شما شاهد لاغر شدن صورت خود هستید، اما با رعایت نکاتی که در این بخش آورده ایم، می‌توانید میزان آن را به حداقل برسانید.

 

 

صورت پر، شکم لاغر با یه فرمول ارزون
نوشیدن زیاد آب
یکی از نکاتی که در رژیم‌های کاهش وزن باید مورد توجه قرار گیرد، نوشیدن آب فراوان است، نوشیدن آب زیاد نه تنها باعث رفع گرسنگی می‌شود بلکه موجب شادابی پوست صورت شده و سبب می‌شود که در حین کاهش وزن، صورتمان لاغر نشود.


انتخاب یک روش مناسب برای کاهش وزن
رژیم‌هایی که به سرعت سبب کاهش وزن می‌شوند، خیلی زود صورت را تحت تاثیر قرار داده و موجب لاغر شدن صورت می‌گردند. اگر می‌خواهید لاغر شوید، اما صورتتان پُر بماند، برای کاهش وزن، یک روش آرام و ثابت انتخاب کنید. این کار به حفظ توده‌ی عضلانی در حین کاهش وزن کمک خواهد کرد.

ماساژ و ورزش صورت
برای حفظ برجستگی صورت، چند ورزش ساده زیر را انجام دهید:

هر روز جلوی آینه بایستید و لبخند بزنید، خنده‌ای که اغراق آمیز است و به عضلات صورت فشار آورد. این حالت را به مدت ۱۰ ثانیه نگه دارید و سپس پنج مرتبه به همین شکل ادامه دهید.
۱۰ ثانیه گونه‌های خود را باد کنید و این کار را هم پنج مرتبه تکرار کنید.
به حالت دایره وار با استفاده از دو دست بالای استخوان گونه را ماساژ دهید و به آرامی پایین بیایید تا به مرکز گونه‌ها برسید.
روی صندلی بنشینید و لب‌ها را تا جایی که می‌توانید جمع کنید و آن را به مدت ۵ ثانیه در همین حالت نگه دارید سپس بدون آنکه لب‌های‌تان از هم باز شود و دندان‌های‌تان دیده شود لبخند بزنید و سعی کنید خط لبخند را بلند و بلندتر کنید. لب‌ها را به مدت ۵ ثانیه در این وضع نگه دارید و این تمرین را ۱۵ بار تکرار کنید.
ماسک صورت
برای پر شدن صورت می‌توانید از ماسک صورت نیز استفاده نمایید، بدین طریق که:

خیار را به صورت رنده شده و به مدت ۲۰ دقیقه روی پوست خود بگذارید. با این کار در عرض ۲ هفته می‌توانید به پرتر به نظر رسیدن صورت‌تان کمک کنید.
گلاب مرغوب را روی پوست صورت کمپرس کنید. این کار را ۲۰ دقیقه و هفته‌ای سه بار انجام دهید.
یک قاشق غذاخوری گل رس نرم شده را با یک قاشق مربا خوری گلاب ترکیب کنید و آن را به صورت خمیر درآورید سپس کل صورت را با آن خوب پوشش دهید و اجازه دهید این ماسک به مدت ۱۵ دقیقه روی پوست‌تان باقی بماند. بعد از اتمام کار پوست‌تان را با آب خنک بشویید.

میوه و سبزی
میوه و سبزیجات دارای ویتامین و فیبر فراوانی می‌باشند، در زمان لاغری بسیار پر اهمیت است و این خوراکی‌ها به دلیل داشتن ویتامین‌ها و فیبر و سایر مواد معدنی باعث ثابت ماندن حجم صورت می‌شود و از لاغر شدن بیش از حد صورت جلوگیری می‌کند.

تنوع در ورزش
موثرترین راه برای کاهش وزن پیروی از یک رژیم غذایی کم کالری و ورزش است، اما بهتر است به ورزش خود تنوع دهید، زیرا اگر تنها ورزش هوازی انجام دهید برای صورتتان مشکل به وجود خواهد آمد، بنابراین توصیه می‌کنیم یوگا، پیلاتس و ورزش قدرتی را بین ورزش‌های هوازی بگنجانید.

آلوئه ورا
برای چاق شدن صورت، ژل آلوئه ورا را به عنوان ماسک صورت استفاده نمایید. در تحقیقات ثابت شده است زنانی که به مدت ۹۰ روز، ۱ قاشق چای خوری ژل آلوئه ورا مصرف می‌کردند، قابلیت ارتجاعی پوست بهتری نسبت به دیگران داشتند.

جوانه گندم
برای اینکه در رژیم کاهش وزن صورتتان تغییر نکند و لاغر نشود، در وعده شام سالاد کاهو و جوانه گندم مصرف کنید و یا بعد از خوردن یک وعده غذایی پودر تهیه شده از جوانه گندم را با ماست ترکیب کنید و ۲ قاشق از آن را بخورید. دقت کنید بیش از حد خوردن ماست و جوانه گندم سبب چاق شدن دیگر نقاط بدن هم می‌شود.

جوانه گندم به دلیل داشتن ویتامین E و گروه ویتامین‌های B می‌تواند تاثیر زیادی در آبرسانی و افزایش آب میان‌بافتی صورت و پر شدن و چاق به نظر رسیدن آن داشته باشد.

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها