آخرین اخبار
۱۳ تير ۱۴۰۳ - ۲۳:۵۷
بازدید:۹۹۰
سردار «دامغانی» با بیان اینکه نقش‌آفرینی در جهاد تبیین همان دفاع از حرم است، گفت: در کنار مشارکت حداکثری، «انتخاب اصلح» بسیار اهمیت دارد که در این خصوص باید جهاد تبیین صورت گیرد.
کد خبر : ۹۶۷۷۰

 سردار «حمید دامغانی» فرمانده سپاه قدس استان گیلان در نشست برخط با بسیجیان کل کشور با اشاره به اینکه انتخابات امسال از حساسیت بالایی برخوردار است اظهار داشت: از آنجا که نظام و انقلاب مردم پایه است براساس نقشی که مردم باید انتخاب کنند اهمیت ویژه‌ای دارد.

وی با اشاره به شرایط حساس ایران در منطقه و جهان، انتخابات پیش رو را از حساس‌ترین رویداد‌های سیاسی برشمرد و بیان کرد: در طول ۴۵ سال انقلاب اسلامی تاکنون هیچ انتخابی به اندازه حساسیت انتخابات فعلی نبوده است و لذا در این شرایط مهم و حساس باید نسبت به مشارکت حداکثری و انتخاب اصلح بکوشیم.

 


سردار دامغانی با بیان اینکه انتخابات پیش رو مانند هر کنشی به جهاد تبیین نیاز دارد، گفت: تبیین اهمیت و جایگاه مشارکت حداکثری در انتخابات و انتخاب اصلح به جهاد نیاز دارد.

وی با بیان اینکه در پیچ تاریخی قرار داریم، افزود: مردم باید حساسیت و اهمیت نقش‌آفرینی شان در انتخابات را درک کنند.

فرمانده سپاه قدس گیلان با بیان اینکه به دلیل افول و تنزل قدرت آمریکا معادلات قدرت در سطح جهان در حال تغییر است، گفت: تنزل قدرت آمریکا در جهان به وضوح مشخص و مبرهن است.

سردار دامغانی به تبیین دلایل افول و تنزل قدر آمریکار در جهان پرداخت و بیان کرد: روسیه به دلیل چالش نظامی، چین به دلیل اقتصادی و جمهوری اسلامی ایران به جهت چالش ایدئولوژی که برای آمریکا ایجاد کرد، قدرت این کشور را در منطقه و جهان تنزل بخشید.

وی با بیان اینکه نظم و معادلات قدرت در جهان به هم ریخته است، افزود: ظهور و بروز قدرت‌های جدید در جهان یکی دیگر از دلایل افول قدرت آمریکا شده است.

فرمانده سپاه قدس گیلان با اشاره به ظهور قدرت‌های جدید در جهان بیان کرد: پیوند نظامی و دفاعی، پیوند استحکام و روابط روسیه و چین از بلوغ‌های قدرت را تشکیل می‌دهد.

دامغانی با بیان اینکه محور مقاومت به قدرت برتر منطقه رسیده است، گفت: حضور قدرت جمهوری اسلامی که تاثیرگذارترین در سطح جهان است باعث شده تا قدرت آمریکا در سطح جهان دچار تغییر شود.

وی با بیان اینکه یکی از عوامل ناپایداری در شرایط جهانی نبرد روسیه با آمریکا و اروپا در جغرافیا است، افزود: افزایش تنش چین و آمریکا هم در حوزه اقتصادی هم در حوزه تایوان، افزایش تنش در شبه جزیره کره جنوبی و شمالی و درگیری محور مقاومت در منطقه و رژیم صهیونیستی نظم و معادلات جهان را به هم زده است.

فرمانده سپاه قدس گیلان با بیان اینکه دشمن جنگ فرهنگی، شناختی و ترکیبی علیه ملت به راه انداخته است، گفت: دشمن با استفاده از ابزار‌های هنری و رسانه‌ای و راه‌اندازی جنگ نرم و شناختی دنبال تضعیف جمهوری اسلامی است.

سردار دامغانی با بیان اینکه ملت ایران با قدرت نظامی، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی آمریکا در حال جنگ است، اضافه کرد: آمریکا از قدرت اسلامی و معنوی جامعه ایران و ساختن ایرانی قوی و مقتدر می‌هراسد.

وی با اشاره به شرایط خاص ایران برای ورود به نظم جدید جهانی افزود: دشمن تلاش می‌کند با با ناامید سازی، تحریم، تحریف، سیاه نمایی و بزرگنمایی به مقابله با قدرت جمهوری اسلامی بپردازد.

فرمانده سپاه قدس گیلان با بیان اینکه انتخابات زمین دفاع در مقابل جنگ نرم و ترکیبی دشمن است، به تشریح دستاورد‌ها و توفیقات دولت سیزدهم پرداخت و گفت: در دوره سه ساله دولت شهید رئیسی چرخ انقلاب و کشور بر ریل اصلی خود قرار گرفت.  

سردار دامغانی با اشاره به توفیقات دولت سیزدهم در سیاست خارجی بیان کرد: شهید رییسی و تیم دیپلماسی دولت سیزدهم جایگاه واقعی ایران را در سیاست خارجی و روابط بین الملل احیا کرد.

وی با اشاره به احیای ۹ هزار واحد تولیدی راکد در دولت سیزدهم افزود: احیای کارخانجات، تکمیل پروژؤه‌های نیمه تماتم، مبارزه با فساد، توجه به مقوله مسکن، جوانی جمعیت و خانواده کارنامه درخشانی از «شهید جمهور» باقی گذاشت.

فرمانده سپاه قدس گیلان برای تثبیت جایگاه ایران در عرصه بین الملل نیازمند تولید قدرت هستیم، گفت: نیاز به قدرت سازی داریم و این نیاز به قوت درونی نظام دارد و مهمترین مولفه قدرت؛ قدرت نرم با انسجام داخلی و افزایش سرمایه اجتماعی است.

سردار دامعانی با بیان اینکه انتخابات از مصادیقی است که هم می‌تواند قدرت سازی و هم نمایش قدرت در عرصه بین‌المللی باشد، تصریح کرد: امروز هیچ کشور و هیچ نظامی بنمی تواند دون داشتن ثبات جایگاه در عرصه بین‌الملل و تولید قدرت مشکلات داخلی اقتصادی را برطرف کند.

به گفته وی، رئیس جمهور ما فقط رئیس جمهور جمهوری اسلامی ایران نیست، رئیس جمهور محور مقاومت و رئیس جمهور همه مستضعفان عالم است.

فرمانده سپاه قدس گیلان با اشاره به شاخصه‌های رییس جمهور اصلح و توانمند بیان کرد: رئیس جمهور باید فعال انقلابی باشد و با بهانه تراشی نگوید که «نمی‌شود و نمی‌توانیم».

دامغانی با بیان اینکه رئیس جمهوری از جنس آیت الله رئیسی می‌خواهیم، گفت: در کنار مشارکت حداکثری، «انتخاب اصلح» بسیار اهمیت دارد که در این خصوص باید جهاد تبیین صورت گیرد.

وی با بیان اینکه حضور در جهاد تبیین همان دفاع از حرم است، افزود: با حضور در میدان، جهاد تبیین و حتی همراهی با آنها تا پای صندوق‌های رای مهم است و این مهم باید در فضای مجازی و به صورت چهره به چهره صورت گیرد.

انتهای پیام/چ8

 

 

 
اشتراک گذاری:
ارسال نظر
پربیننده‌ها پربحث‌ها