آخرین اخبار
۱۲ تير ۱۴۰۳ - ۰۶:۵۶
لحظه طلایی بیدار شدن از خواب چه ساعتیه؟
بازدید:۹۱
صد آنلاین | یک ضرب المثل قدیمی وجود دارد که سحرخیز باش تا کامروا شوی، اما این جمله تا چه حد درست است؟ ساعت طلایی بیدار شدن از خواب مهمترین رکن رسیدن به این ضرب المثل است.
کد خبر : ۹۶۱۹۵

به گزارش مجله سلامت صد انلاین ، بهترین ساعت صبح برای بیداری از خواب
ساعت خواب، مقدار خواب و زمان بیدار شدن یکی از موضوعات مهمی است که دغدغه بسیاری از افراد می‌باشد. توصیه‌های بسیاری در مورد زود بیدار شدن از خواب و فواید سحرخیزی شده است، اما آیا زود بیدار شدن برای همه مفید است و موجب بهره‌وری بیشتر در طول روز خواهد شد؟

 

 

 

لحظه طلایی بیدار شدن از خواب چه ساعتیه؟
صبح زود بیدار شدن برای همه افراد مفید است؟
توصیه‌های بسیاری در مورد صبح زود بیدار شدن (۵ صبح) شده است، اما صبح زود بیدار شدن برای همه افراد مفید و موجب عملکرد بهتر می‌شود؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم خیر، در مورد اندازه خواب مورد نیاز نمی‌توان یک استاندارد برای سنجش ارائه داد. با اینکه به طور متوسط بزرگسالان هشت ساعت می‌خوابند، اما برخی با توجه به نیاز بدنشان شش ساعت و برخی دیگر نه تا ده ساعت می‌خوابند.

ساعت بدن ما یک سیستم زمانبندی داخلی دارد که مشخص می‌کند که چه زمانی گرسنه، چه زمانی نیاز به خواب داریم، بخش زیادی از این سیستم مربوط به ژنتیک است. ژن‌ها بر جنبه‌های خواب تأثیر می‌گذارند، مانند میزان خوابی که هر فرد برای مختل نشدن روند زندگی عادی به آن نیاز دارد.

تحقیقات نشان می‌دهند که شما می‌توانید از نظر ژنتیکی مستعد ابتلا به انواع مشکلات خواب باشید. اگر به طور ژنتیکی شب زنده‌دارهستید، بیدار شدن ۵ صبح برای شما مناسب نیست و اگر ۵ صبح بیدار شوید، در خطر از دست دادن خواب رم هستید.

خواب را بدون در نظر گرفتن چرخه‌های خواب به دو بخش خواب رم و خواب غیر رم تقسیم می‌کنند. خواب رم چند بار در طول شب تکرار می‌شود و هر بار طولانی‌تر از دفعه قبل است. در اوایل صبح به بیشترین زمان خودش می‌رسد. متخصصان خواب عقیده دارند که در خواب غیر رم بدن فرصت باز سازی خود و در خواب رم روان فرصت آسایش و تنظیم دوباره خود را دارد.

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها