آخرین اخبار
۱۰ تير ۱۴۰۳ - ۰۵:۰۰
بازدید:۶۱۰۸
با رعایت یک‌سری نکات ساده، ترک عادات بدِ غذایی از جمله پرخوری یا خوردن غذاهای ناسالم می‌توان گام مؤثری در زمینه کاهش وزن برداشت.
کد خبر : ۹۵۵۳۸

این عادت های ساده را ترک کنید زودتر لاغر می شوید

 با رعایت یک‌سری نکات ساده، ترک عادات بدِ غذایی از جمله پرخوری یا خوردن غذاهای ناسالم می‌توان گام مؤثری در زمینه کاهش وزن برداشت.
پیروی از یک رژیم غذایی سالم و مغذی، بدون اینکه بر سطح انرژی شما تأثیر بگذارد، می‌تواند به کاهش وزن کمک کند، کافی است نکات زیر را رعایت کنید:


۱. آب بنوشید
آب متابولیسم را افزایش می‌دهد و اشتهای شما را کمتر می‌کند؛ همین مسئله منجر به پرهیز از پرخوری می‌شود. هیدراته نگه‌داشتن بدن یک عامل کمک‌کننده در امر کاهش وزن است.

۲. ورزش کنید
ورزش و فعالیت بدنی متابولیسم بدن را افزایش می‌دهد و از تجمع چربی اضافی جلوگیری می‌کند. ورزش سلامت قلبی و تنفسی را ارتقا می‌بخشد و با تقویت عملکرد شناختی، به سلامت مغز کمک می‌کند.

۳. پروتئین را به وعده‌های غذایی اضافه کنید
غذاهای غنی از پروتئین مانند گوشت بدون چربی، تخم مرغ و لوبیا بدون اینکه کالری بالایی داشته باشند، سیرکننده هستند. همچنین هضم آنها بیشتر طول می‌کشد، بنابراین شما را برای مدت طولانی‌تری سیر نگه می‌دارند. تحقیقات نشان می‌دهد که گوشت و فرآورده‌های گوشتی می‌توانند هورمون‌های گرسنگی را کاهش داده و سطح هورمون‌های سیری را در بدن افزایش دهند.

۴. سبزیجات بیشتری مصرف کنید
سبزیجات سرشار از فیبر هستند که به روانسازی دستگاه گوارش کمک کرده و از یبوست جلوگیری می‌کنند. همچنین سبزیجات حاوی کالری کمتری نسبت به سایر غذاهای حاوی قند یا نشاسته است و محتوای فیبر بالای آن باعث می‌شود تا مدت زمان طولانی‌تری احساس سیری داشته باشید.

21025/خ

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها