۱۹ تير ۱۴۰۳ - ۱۵:۱۵
بازدید:۲۸۴
روزنامه ایندیا تایمز به نقل از محققان شش دلیل برای این موضوع آورده است که چرا باید اولین چیزی که در ابتدای روز می‌خوریم، آب باشد.
کد خبر : ۹۳۳۷۴

۶ دلیل علمی برای اینکه روز خود را با آب‌خوردن آغاز کنید!

 یک سبک زندگی سالم بیشتر در نوع مصرف غذاها و مقدار آنها خلاصه می‌شود ولی با راه ساده‌تر برای رسیدن به یک سبک زندگی سالم چند جرعه فاصله دارید. بسیاری از تحقیقات دانشگاهی در سراسر جهان توصیه می‌کنند که در ابتدای روز قبل از هر نوع صبحانه آب مصرف شود.


روزنامه ایندیا تایمز به نقل از محققان شش دلیل برای این موضوع آورده است که چرا باید اولین چیزی که در روز می‌خوریم، آب باشد.

1) در طول شب بدن ما مایعات خود را از دست می‌دهد و ضروری است که به محض بیدار شدن از خواب، مایعات از دست رفته را دوباره جبران کنید تا از کم آبی بدن جلوگیری کنید.

2) هیدراتاسیون صبحگاهی با تنظیم و متعادل کردن خلق و خوی شما به بدن شما کمک می‌کند زیرا کم آبی اغلب باعث بی حالی و تحریک پذیری می شود. نوشیدن جرعه آب حتی اگر لزوماً احساس تشنگی نمی‌کنید، می تواند سطح انرژی و هوشیاری شما را افزایش دهد تا روز خود را با نشاط و شادابی شروع کنید.

3) نوشیدن آب اول صبح ممکن است با افزایش متابولیسم شما از طریق گرمازایی ناشی از آب به سوزاندن کالری بیشتر کمک کند. این فرآیند سرعت متابولیسم بدن را افزایش می دهد که منجر به افزایش مصرف انرژی می شود و به جلوگیری از اضافه وزن کمک می‌کند.

4) اطراف سلول‌های مغز انسان عمدتاً از آب تشکیل شده است و اگر حتی پس از یک خواب آرام شبانه نیز احساس خستگی می‌کنید، تاثیر نامطلوبی بر بهره وری شما در طول روز خواهد داشت.

5) یکی از شایع ترین عوارض کم آبی بدن، یبوست است. بسیاری از متخصصان مراقبت های بهداشتی پیشنهاد می کنند که روز خود را با حداقل یک لیوان آب شروع کنید، به خصوص اگر مستعد یبوست هستید، آب ولرم را امتحان کنید.

6) گرسنگی را مهار می‌کند و کاهش وزن را تسهیل می‌کند. در بسیاری از مواقع که احساس گرسنگی می‌کنید، در واقع بدن شما به آب نیاز دارد. اگر ذخایر آب بدنتان دوباره پر شود، در طول روز احساس سیری بیشتری می‌کنید و تمایل به پرخوری ندارید.

اشتراک گذاری:
برچسب ها :
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها