۳۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۷:۰۵
بازدید:۷۴۹
صد آنلاین | کارشناسان می‌گویند که شستن پاها بیشتر از سایر نقاط اهمیت دارد چون به خاطر جوراب و کفش محل رشد باکتری‌های بسیاری است و حتی باید بیشتر شسته شوند.
کد خبر : ۹۳۲۳۹

به گزارش امجله سلامت صد  آنلاین ،  به نقل از هلس دایجست، آمارهای غیررسمی نشان می‌دهند که معمولا مردم در حمام از شستن پاهای خود مثل سایر نقاط بدن غفلت می‌کنند و اساساً پاها کمتر از سایر نقاط بدن برای نظافت مورد اهمیت قرار می‌گیرند ولی کارشناسان می‌گویند که شستن پاها بیشتر از سایر نقاط اهمیت دارد چون به خاطر جوراب و کفش محل رشد باکتری‌های بسیاری است و حتی باید بیشتر شسته شوند.

 

 

 

 

 

دکتر رابرت کیلی از مرکز پزشکی UCLA، سانتا مونیکا می‌گوید: باکتری‌ها از مواد زائد تغذیه می‌کنند که از غدد عرق شما خارج می‌شوند که معمولاً در پاهای داخل جوراب بیشتر از سایر نقاط بدن وجود دارد.

به طور متوسط، پاها به خاطر 250هزار غده عرق نزدیک به نصف لیوان معمولی عرق تولید کرده و محل تولید باکتری می‌شوند.

در انگشتان پاها ویروسی به نام پاپیلومای انسانی (HPV) رشد می‌کند که از طریق پوست پاها می‌تواند به سایر مناطق بدن گسترش پیدا کند.

دکتر کیلی می‌گوید شستن پاها و نظافت پاها برای بیماران دیابتی نسبت به بقیه از اهمیت حیاتی برخوردار است چون این بیماران بیشتر از بقیه مستعد ابتلا به بیماری سندرم زخم پا  هستند.  

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
پربیننده‌ها پربحث‌ها