آخرین اخبار
۲۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۸:۲۲
بازدید:۳۱۴۸
پیکر مادر شهید «مسعود زکی زاده» امروز در شهر کوهبنان تشییع و در امامزاده «زید بن علی» این شهرستان آرام گرفت.
کد خبر : ۹۳۲۱۳

مراسم تشییع پیکر مادر شهید «مسعود زکی زاده» با حضور مسئولین و مردم ولایتمدار و شهید پرور شهرستان کوهبنان و  خانواده معزز شهیدان و اقشار مختلف مردم در امامزاده «زید بن علی» دهستان خرمدشت این شهرستان برگزار شد.

 

 


سردار شهید «مسعود زکی زاده» در سال 1341 در روستای ده علی از توابع بخش مرکزی  کوهبنان در خانواده ای مذهبی و انقلابی قدم به عرصه هستی گذاشت. وی دوران نونهالی و کودکی را در دامان مادری مهربان گذراند و سپس برای کسب دانش رهسپار مدرسه شد. تحصیلات خود را تا سال پنجم ابتدایی در زادگاهش ادامه داد و به علت نیاز خانواده و این که از راه کشاورزی امرار معاش میکردند به اتفاق خانواده به کرج مهاجرت کرد و در آنجا به کار کشاورزی پرداخت. او در دوران کودکی و نوجوانی از روحیات خوبی برخوردار بود، در مراسم و مجالس مذهبی شرکت فعال داشت و برای دوستانش الگو بود.

با رسیدن به سن خدمت سربازی، به خدمت اعزام و در بازرسی راه آهن قم انجام وظیفه کرد. پس از پایان سربازی به زرند آمد و تقاضای عضویت در سپاه را کرد. وی به مدت 3 ماه داوطلبانه به جبهه ها اعزام شد . پس از مراجعت از جبهه وارد سپاه شد و از سال 62 به عنوان پاسدار داوطلب کادر لشکری ثارا... مشغول خدمت شد. در لشکر در مقاطع مختلف اموری از قبیل؛ دیدهبانی، توپخانه، بیسیمچی، مسئول مخابرات گردان، فرماندهی دسته و فرماندهی یکی از گروهانهای گردان 411 را عهده دار بود.

سردار شهید «مسعود زکی زاده» همواره در صحنه های جنگ حضوری فعال داشت. او که بهترین مکانها را برای رضای خدا و رسیدن به کمال با پیو ستن به کاروان حسینیان زمان انتخاب کرده بود، با حضور در جبهه ها، مرد میدان رزم و قهرمان همیشه حاضر عملیاتهای مختلف بود. او را در عملیات بدر و خیبر با عشق و شور، برلشکر دشمن تاخت و در عملیات های والفجر حضور داشت. همچنین در عملیات کربلای 5 یافت و سرانجام در 5 بهمن سال 1365 در همین عملیات در منطقه عملیاتی شلمچه به آرزوی دیرینه خود رسید. نصیب مقدر وی از گلستان زندگی، 25 گل معطر بهشتی بود و همچون گل، عمری کوتاه  داشت

انتهای پیام/ddd2

 
اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها