آخرین اخبار
۲۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۸:۲۱
مدیر کانون‌های مساجد لرستان خبر داد؛

راه‌اندازی ۱۲۰ «کتابخانه مسجد» در لرستان

بازدید:۷۷
چگنی نژاد از راه‌اندازی ۱۲۰ «کتابخانه مسجد» در این استان خبر داد و گفت:کتابخانه‌های مساجد از نظر نرم‌افزاری، کتاب و ترمیم کتاب نیازمند تقویت و بروز رسانی هستند.
کد خبر : ۹۳۲۱۱

 «محمد چگنی نژاد» مدیر ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد لرستان امروز (سه‌شنبه) در دیدار با مدیرکل کتابخانه‌های عمومی لرستان با اشاره به فعالیت ۵۰۰ کانون فرهنگی هنری عمومی و ۳۸ کانون فرهنگی هنری تخصصی خواهران در مساجد لرستان، اظهار داشت: در استان لرستان بالغ بر ۱۲۰ کتابخانه مسجد راه‌اندازی شده است.

وی افزود: از مجموع کتابخانه‌های مساجد استان لرستان ۷۴ کتابخانه مخزن‌دار و ۴۷ کتابخانه باز هستند.

مدیر ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد لرستان، ادامه داد: کتابخانه‌های مساجد، زیرساخت محله محوری در راستای ترویج و نهادینه‌سازی فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی و جذب عموم مردم به‌ویژه نسل جوان و نوجوان به مساجد هستند.

چگنی نژاد، ادامه داد: کتابخانه‌های مساجد از نظر نرم‌افزاری، کتاب و ترمیم کتاب نیازمند تقویت و بروز رسانی هستند.

وی بیان اینکه این تفاهم‌نامه بر مبنای استفاده از ظرفیت‌های مشترک طرفین است، اظهار داشت: این تفاهم‌نامه در راستای ایجاد ارتباط و تعامل و بهره‌مندی طرفین از ظرفیت و توانمندی‌ها به‌منظور هم‌افزایی و تقویت شاخص‌های موردنیاز جوانان عضو کانون‌های فرهنگی هنری مساجد و ترویج و نهادینه‌سازی فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی اجرایی شده است.

مدیر ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد لرستان، مشارکت در اجرای طرح‌های فرهنگی و هنری، تقویت برنامه‌ها، تبیین و ترویج شاخص‌های اعتقادی، استفاده از ظرفیت کانون‌های مساجد و مشارکت و برگزاری دوره‌های آموزشی ارتقا دانش و بینش مخاطبان کانون‌ها را بخشی از زمینه‌های همکاری یاد شده در این تفاهم‌نامه برشمرد.

بنابراین گزارش، تفاهم‌نامه همکاری ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد لرستان و اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان، به مدت یک سال در دو نسخه و هفت ماده به امضای «محمد چگنی نژاد»، مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان لرستان و مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان لرستان رسیده است.
انتهای پیام/

 
اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها