۲۸ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۶:۱۷
این دانه اثر ضدچاقی دارد
بازدید:۷۲
صد آنلاین | بذر کتان (flaxseed) به علت داشتن مقادیر زیاد فیبر، پروتئین، مواد معدنی و ویتامین‌ها ارزش غذایی زیاد و همچنین فواید زیادی برای سلامتی انسان دارد از جمله اینکه کاهنده کلسترول خون و ضدالتهاب است و به همین علت در تهیه غذا‌های مختلف در آشپزی از آن استفاده می‌شود.
کد خبر : ۹۲۷۶۹

 

به گزارش مجله سلامت صد آنلاین ، بذر کتان (flaxseed) به علت داشتن مقادیر زیاد فیبر، پروتئین، مواد معدنی و ویتامین‌ها ارزش غذایی زیاد و همچنین فواید زیادی برای سلامتی انسان دارد از جمله اینکه کاهنده کلسترول خون و ضدالتهاب است و به همین علت در تهیه غذا‌های مختلف در آشپزی از آن استفاده می‌شود.

 

 

 

 

 

این دانه اثر ضدچاقی دارد

پژوهش انجام شده در موش سوری (mice) نشان داده که بذر کتان کاهنده وزن بدن است و اثر ضدچاقی دارد. به این ترتیب که باکتری‌های روده تاثیر قابل توجهی بر وزن بدن در انسان و موش سوری دارند. رژیم غذایی یکی از عوامل اصلی موءثر بر باکتری‌های روده است و تغییر دادن باکتری‌های روده از طریق رژیم غذایی یکی از روش‌های بهبود متابولیسم بدن است.

فیبر‌های موجود در بذر کتان موجب افزایش باکتری‌های مفید در روده می‌شوند و باکتری‌های مذکور با تجزیه این فیبرها، اسید‌های چرب مفید بیشتری تولید می‌کنند که نتیجه نهایی آن افزایش فعالیت بدنی و مصرف انرژی در بدن، جلوگیری از چاقی و کاهش وزن است.

 
 
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
ارسال نظر
پربیننده‌ها پربحث‌ها