۲۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۶:۵۸
اگه این نشانه رو داری؛ فورا استراحت کن
بازدید:۶۷
صد آنلاین | اگر هر یک از این علائم را تجربه می کنید یعنی نیاز به استراحت دارید و این حالات شما می تواند ناشی از عوامل مختلفی باشد که به معرفی آنها می پردازیم.
کد خبر : ۹۲۵۸۹

به گزارش مجله سلامت صد آنلاین ، جسم و ذهن همه ما نیاز استراحت و توجه نیاز دارند، در صورت عدم توجه بعد از مدتی بیش از حد خسته خواهید شد، خستگی مزمنی که دیگر با استراحت‌های معمولی از بین نمی‌رود و به برنامه‌ای اساسی برای بهبود وضعیت روانی احتیاج دارد. در این مواقع، علائمی جسمی و روانی بروز می‌کند که نشان می‌دهند به استراحت فوری نیاز دارید.

 

اگه این نشانه رو داری؛ فورا استراحت کن

 

 

 هنگام صحبت ناخودآگاه بغض می‌کنید
یکی از نشانه‌های خستگی در زندگی به هم ریختن روح و روان است، افرادی که خود را وقف کار زیاد می‌کنند، بعد از مدتی دچار خستگی جسمی و روحی می‌شوند و حتی هنگام صحبت کردن نیز بغض می‌کنند.

اشکتان بدون دلیل مشخصی جاری می‌شود
گریه‌کردن واکنش احساسی طبیعی آدمی است، اما جاری‌شدن بی‌موقع اشک‌ها تجربه‌ای خوشایند نیست. اگر با کوچک‌ترین محرکی گریه‌تان می‌گیرد، ممکن است شما خسته باشید، زیرا بین کار زیاد و افسردگی رابطه قوی وجود دارد و صرف ساعت زیاد در کار باعث بروز افسردگی خواهد شد.

فقط و فقط نکات منفی را می‌بینید
اگر مثبت نگر نیستید و همیشه بر روی مسائل منفی تمرکز می‌کنید، روحتان در حال رنج بردن و خستگیست، سعی کنید روی خاطرات مثبت تمرکز کنید و به چیز‌های خوبی که برای شما اتفاق می‌افتد توجه بیشتری داشته باشید.

هیچ انگیزه‌ای ندارید
یکی از نشانه‌های خستگی بی‌هدف بودن و عدم آرزوست، خستگی باعث می‌شود که شما علاقه به آنچه که قبلاً دوست داشته‌اید را هم از دست بدهید و در مورد کاری که انجام می‌دهید، هیچ دیدگاهی نداشته باشید.

حتی با مسائل کوچک هم استرس می‌گیرید
استرس احساس ناخوشایندی است که هراز گاهی ممکن است با آن مواجه شوید، این احساس در واقع واکنشی است که نسبت به رویداد‌ها و شرایط دلهره آور نشان می‌دهید، یکی از دلایل که شما نیاز به استراحت دارید این است که دائماً دچار استرس هستید، زیاد روی انرژی بدن تاثیر منفی دارد، میزان بسیاری از هورمون‌های کلیدی بدن را تغییر می‌دهد.

علائم درد و فشار فیزیکی را احساس می‌کنید
ذهن و بدن ما دائماً نشانه‌هایی در مورد توجه به خود ارائه می‌دهند، از نشانه‌های خستگی ابتلا به بیماری‌های جسمی مانند سردرد کمردرد، بدن درد و... است.

از کار‌های مورد علاقه‌تان لذتی نمی‌برید
اگر زندگیتان مثل یک ربات شده و از کار‌های مورد علاقه‌تان نیز لذت نمی‌برید، شما نیاز به استراحت دارید، پس اگر دائماً در محل کار خود حساس خستگی می‌کنید، شاید مشکلاتی مانند خستگی روحی مسبب آن باشد.

خیلی زود از کوره در می‌روید
اگر با بروز بی اهمیت‌ترین مسائل خونسردی خود را از دست داده و از کوره در می‌روید، علامت رایجی است که می‌گوید خود را وقف کار زیاد کرده اید بنابراین شاید زمان آن رسیده است که کمی از کار خود دور شوید و برای مدتی استراحت کنید.

خستگی‌تان درنمی‌رود
خستگی دائمی اولین علامتی است که به شما می‌گوید باید مدتی استراحت کنید. اگر همیشه مشغول کار هستید و بدون استراحت از پروژه‌ای سراغ پروژه‌ای دیگر می‌روید، بعد از مدتی رمقی برایتان نمی‌ماند.

خواب باکیفیت ندارید
اگر خوابتان مختل شده و به مشکلات خواب دچار شده اید، به استراحت فوری نیاز دارید. کم خوابی روی عملکرد در طول روز اثر می‌گذارد و همیشه خسته و پریشان هستند.

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها