۲۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۶:۱۵
بهترین روش مراقبت از پوست را بدانید
بازدید:۲۲۲
سلامت پوست و محافظت از آن در سنین مختلف متفاوت است و توجه به آن از اهمیت بسیاری برخوردار است.
کد خبر : ۹۲۴۵۴

به گزارش مجله سلامت صد آنلاین،  در ۲۰ سالگی، پوست مانند بقیه بدن انرژی‌زاترین و پربارترین سال‌های عمرتان را سپری می‌کند. کلاژن و پروتئین پوست به وفور در دسترس است و به طور طبیعی به پوست شما درخشندگی و جوانی می‌بخشد. 


در واقع، پوست در این دوره از زندگی به تقویت خارجی و مازاد زیادی نیاز ندارد، زیرا سلول‌ها هنوز جوان هستند و قادر به جوان سازی هستند. 

البته آکنه، تغییرات هورمونی و قرار گرفتن در معرض نور خورشید از بزرگترین نگرانی‌های این سن است. 

داشتن یک روال اولیه مراقبت از پوست شامل پاکسازی ، مرطوب کردن و محافظت در برابر آفتاب می‌تواند در این سن کفایت کند. 

یک پاک کننده خاص مناسب نوع پوست شما، مرطوب کننده آبرسان و کرم ضد آفتاب، پوست شما را می‌تواند درخشان نگه دارد و پایه‌ای محکم برای پوست سالم در آینده ایجاد می‌کند.

بسیار از افراد داشتن پوستی بی عیب و نقص و تغذیه شده در تمام گروه‌های سنی برایشان حائز اهمیت است. 

دستیابی به پوست سالم نیاز به استفاده از درمان‌های خاص و محصولات مراقبت از پوست با کیفیت بالا دارد که تغذیه ضروری مورد نیاز در مراحل مختلف و سنین متفاوت زندگی را فراهم می‌کنند. 

دقیقاً مانند دیگر نیاز‌های بدن ما، نیاز‌های پوست ما نیز با افزایش سن تغییر می‌کند و وقتی در دهه ۳۰ زندگی خود هستید، ممکن است آن چه در ۲۰ سالگی برای پوستتان مفید بوده باشد در دهه سوم زندگی مفید نباشد؛ بنابراین توجه به شرایط پوست خود و تهیه مقدار مناسب از مواد ترمیم و شاداب کننده برای آن بسیار مهم است تا در هر سنی سالم‌ترین پوست خود را داشته باشید و از آسیب پوست و پیری زودرسش جلوگیری شود.

اشتراک گذاری:
برچسب ها :
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها