۲۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۷:۴۸
بازدید:۱۱۱
صد آنلاین | براساس تحقیقات، به‌کارگیری برخی عادات و اصلاح سبک زندگی می‌تواند به طور قابل توجهی به کاهش خطر ابتلا به سرطان کمک کند.
کد خبر : ۹۱۲۰۵

به گزارش مجله سلامت صد آنلاین، گام‌های کوچکی مانند حذف نوشیدنی‌های شیرین از رژیم غذایی، مصرف کمتر گوشت قرمز و ورزش مکرر می‌تواند تاثیر زیادی در کاهش خطر ابتلا به سرطان داشته باشد.

 

 

 

 

 

 

هم‌چنین با به‌کارگیری این عادات ساده می‌توانید خطر ابتلا به سرطان را از خود دور کنید:

 

۱) کنترل وزن

حفظ وزن بدن در محدوده سالم می‌تواند در کاهش خطر ابتلا به سرطان دستگاه گوارش نقش داشته باشد.

 

۲) ورزش

برای به حداقل رساندن ریسک ابتلا به سرطان، حداکثر یک ساعت فعالیت متوسط در روز یا ۳۰ دقیقه فعالیت شدید توصیه می‌شود. ورزش می‌تواند به دفع سریع ضایعات بدن کمک کند و تماس با عوامل ایجادکننده سرطان روده را کاهش دهد.

 

۳) مصرف میوه و سبزیجات

هیچ غذا یا گروه غذایی خاصی نمی‌تواند به طور ویژه از سرطان جلوگیری کند، اما خوردن وعده‌های غذایی شامل سبزیجات، غلات کامل، حبوبات و میوه که غنی از مواد مغذی هستند، می‌تواند در کاهش خطر ابتلا به سرطان و دیگر بیماری‌های مزمن مؤثر باشد.

 

۴) پرهیز از مصرف گوشت‌های فرآوری‌شده

توصیه می‌شود گوشت‌های فرآوری‌شده را از رژیم غذایی حذف کرده یا حداقل مصرف آنها را محدود کنید؛ زیرا شواهد علمی معتبری نشان می‌دهد که این مواد غذایی فرآوری‌شده به دلیل دارا بودن محتوای بالای چربی و نمک، یکی از عوامل اصلی ایجاد سرطان روده هستند.

 

۵) حذف نوشیدنی‌های قندی

طبق مطالعات، به ازای مصرف هر ۱۰۰ میلی‌لیتر نوشیدنی‌های قندی مانند نوشابه و آبمیوه‌های صنعتی در روز، خطر نسبی سرطان تا ۱۸ درصد افزایش می‌یابد.

 

 

 

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها