۲۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۶:۳۶
محتویات باورنکردنی سوسیس کالباس ایرانی
بازدید:۱۲۷
صد آنلاین | فست فودها به عنوان یکی از غذاهای مضر درصد مصرف بالایی را در کشور دارند که اگر بدانید این مواد غذایی در کشورمان چطور تولید می شود شاید هرگز دیگر میلی به مصرف این دسته از مواد غذایی نداشته باشید.
کد خبر : ۹۱۱۹۶

به گزارش مجله سلامت صد آنلاین ، تاکید بر مصرف نکردن فست فود و فراورده هایی همچون سوسیس و کالباس پایه ثابت صحبت های پزشکان در سراسر دنیا برای حفظ سلامتی و شادابی تمام اعضای بدن است.

 

محتویات باورنکردنی سوسیس کالباس ایرانی

 مطمئناً این همه صحبت در راستای منع افراد از مصرف این مواد غذایی دلیلی قانع کننده به دنبال دارد که بارها در بخش های سلامتی خوانده اید. اما این که فست فود غذایی کاملاً مضر است شکی نیست ولی پروسه تولید آن هم بسیار مهم است که متأسفانه در کشور ما این پروسه به نوعی افتضاح طی می شود.
در حقیقت خمیر مرغ همان گوشت مرغ است که با روش مکانیکی و به وسیله دستگاه بادر به صورت مایع استحصال می شود. اما واقعاً خمیر مرغی که امروزه توسط صنایع فرآورده های گوشتی کشور، مراکز قطعه بندی مرغ، کشتارگاه ها و یا در مراکز غیرمجاز تهیه و مورد استفاده قرار می گیرد از مرغ کامل تهیه می شود؟(بر اساس استاندارد ملی و ضوابط کشور خمیر مرغ باید از مرغ کامل استحصال شود)

 

 

 


حقیقتاً باید گفت خیر زیرا خمیر مرغی که در کشور تهیه می شود مایعی است حاصل از بادر اسکلت باقیمانده از مرغ هائی که ران و سینه آن ها جدا شده است ویا از رستوران ها و مرغ فروشی های سطح شهرجمع آوری می شود که دیگر نباید به آن خمیر مرغ بگوییم و بهتر است خمیر اسکلت یا ضایعات نامیده شود. آن بخشی هم که از مرغ کامل استحصال می شود متأسفانه از مرغ های تخم گذاری (در صنعت به آن ها مرغ هلندی یا مادر می گویند) تهیه می شود و به دلیل جثه ریزی و آلودگی که دارند کشتارگاها قادر به خروج کامل امعاء و احشای این مرغ ها نیستند. که متأسفانه خمیر حاصل از این مرغ ها سرشار از باقیمانده امعاء و احشاء حفره بطنی و صدری است.
به همین دلیل است که دکتر رسول دیناروند رییس سازمان غذا و دارو با اشاره به اقدامات انجام شده در جهت تأمین سلامت فرآورده های پروتئینی به ویژه سوسیس و کالباس، گفت:در سوسیس و کالباس قدم اول حذف خمیر مرغ در تهیه این محصولات است. بخشنامه مربوطه ابلاغ شده و در شش ماه دوم امسال عملیاتی می شود.
در ادامه مراحل تهیه سوسیس و کالباس در ایران را به طور تصویری مشاهده می کنید.

 

سوسیس و کالباس

سوسیس و کالباس
 

 

سوسیس و کالباس

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها