آخرین اخبار
۲۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۶:۰۰
رازهایی که برس موی شما آرزو دارد بدانید !
بازدید:۳۱۳
صد آنلاین | اغلب خانم ها و آقایان بعد از بیدار شدن از خواب موهای خود را با برس مرتب می کنند. برس کشیدن روزانه موها (دو تا سه بار در روز) موجب سلامت موها و بهبود جریان خون در پوست سر می شود. برس کشیدن موها یک ماساژ ملایم برای پوست سرتان است
کد خبر : ۹۱۱۸۱

به گزارش مجله سلامت  صد آنلاین ، موهای خیستان را با ملایمت شانه کنید :

موهایتان، زمانی که خیس است، بسیار آسیب پذیر هستند. توصیه الیزابت مالوی، متخصص مد در شهر نیویورک:"با صبوری موهای خود را جدا کنید". برای به حداقل رساندن تنش، از یک شانه با دانه های گسترده یا یک قلم مو آرایشی بسیار انعطاف پذیر استفاده کنید.

 

 

 

 

 

رازهایی که برس موی شما آرزو دارد بدانید !

موهای خود را از انتها به سمت ریشه برس بکشید :

موهای خود را از انتها به سمت ریشه شانه کنید، نه از راه های دیگر. گود هوسکیپینگ میگوید، شما باید از پایین شروع کنید و به بالا بروید و اینگونه کار خود را انجام دهید، تلاش برای باز کردن و شانه کردن موها از ریشه، فشار زیادی بر روی رشته های موی شما ایجاد می کند، که می تواند منجر به شکستن موها شود.

 

بیش از حد شانه کردن، می تواند به موهای شما آسیب برساند:

ملیسا پیلیانگ، متخصص ریزش مو، میگوید قانون ماریکا برادی که باید 100 بار در روز ،موها را شانه کنید درست نیست. بیش از حد شانه کردن، میتواند به کوتیکول، و لایه بیرونی حفاظتی مو آسیب برساند. سه تا چهار بار حرکت ،معمولا برای حذف هر گره یا شلختگی موی شما، کافی است.

شما باید شانه خود را بیشتر تمیز کنید:

پیلانگ میگوید، برس ،لایه بیرونی مو را حفظ می کند و به تولید مجدد روغن پوست سر کمک می کند، اما وقتی که شانه پر از مو یا پس مانده های مویی باشد، نمیتواند به خوبی کارش را انجام دهد.

او توصیه می کند که هر هفته برس خود را تمیز کنید ویا اگر موهای بلندتری دارید، دفعات شستشو را بیشتر کنید.

 

یک نشانه که نشان میدهد، برس شما کار سم زدایی اش را انجام نمیدهد، چیست؟

وقتی شما شروع به دیدن پس مانده های مویتان، روی برس میکنید.

شستشو :

اول، همه ی موها را از برس خود بردارید. سپس یک قاشق غذا خوری شامپو را در کاسه آب ریخته و برس را به مدت چند دقیقه در آن بگذارید، سپس کاملا آبکشی کنید و با سشوار خشکش کنید.

شما باید قبل از شستن مو، موهایتان را شانه کنید:

این مرحله اولیه، سبب کاهش خاک و افزایش کارایی محصول می شود (بنابراین ساده تر می شود آن را بشویید) و روغن های حفاظتی از پوست سر را به آن زد، جایی که موها بیشترین مواد مغذی را نیاز دارند. همچنین ،باعث ژولیدگی کمتری پس از شامپو زدن می شود.

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها