۲۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۸:۴۰
بازدید:۹۹
حتی از روی چشم ها نیز می توان ابتلا به بیماری های قلبی را تشخیص داد، وجود برخی تغییرات در حالت چشم ها نشان دهنده وجود بیماری قلبی در فرد می باشد.
کد خبر : ۸۸۸۹۸

تغییراتی در چشم که خبر از بیماری قلبی می دهد

به گزارش مجله سلامت صد آنلاین، حتی از روی چشم ها نیز می توان ابتلا به بیماری های قلبی را تشخیص داد، وجود برخی تغییرات در حالت چشم ها نشان دهنده وجود بیماری قلبی در فرد می باشد.

 


هنگامی که به علائم بیماری قلبی فکر می کنید، احتمالاً تصور می کنید که علامت آن درد قفسه سینه، تنگی نفس و سرگیجه یا سبک شدن سر است. اگرچه تحقیقات جدید نشان می دهد که اولین علائم بیماری قلبی خودش را داخل چشم ها نشان می دهد اما به نظر شما چشم چه چیزی در مورد سلامت قلب به ما می گوید؟

به رگهای خونی داخل چشم دقت کنید

اگر رگهای خونی چشمانتان دچار تغییرات واضح و قابل توجهی شد، به بیماری قلبی شک کنید. رگ های خونی داخل چشم چیزهای زیادی در مورد سلامتی می گویند. چشم ها عموماً مورد مطالعه وسیعی قرار می گیرند و قسمتی در بدن هستند که کوچکترین رگ های خونی به راحتی در آنها قابل مشاهده هستند.

کاهش جریان خون یا بیماری قلبی و مشکلاتی مثل فشار خون بالا باعث تحریک آسیب به چشم می شود و به پزشکان هشدار می دهند که مشکلات فرد و یا بیماری های زمینه ای را بررسی کنند.

چشم پنجره بدن ما است و سلامتی را نشان می دهد و بسیاری از بیماری ها خودشان را در چشم نشان می دهند. بیماری قلبی عروقی هم از این قاعده مستثنا نیست.

لکه هایی روی شبکیه چشم

تغییر حالت دیگر چشم براثر بیماری قلبی، پیدایش لکه روی شبکیه چشم است که در واقع افراد مبتلا به بیماری قلبی در این قسمت از چشم خود، لکه هایی دارند. شبکیه به طور مشخص علائمی را در مورد بیماری قلبی در خودش نشان می دهد.

بیماری قلبی باعث مرگ و میر زیادی در طول سال می شود و محققان به این نتیجه رسیدند که آزمایش هایی روی چشم می تواند باعث تشخیص بیماری های قلبی شود که باعث می شود زودتر اقدام کنید.

بعضی از نشانه ها در شبکیه می تواند جزء اولین علائم بیماری قلبی باشد. اسکن ها و آزمایش ها تصاویری را از شبکیه ایجاد می کنند و می بینند که چه لکه هایی در کدام قسمت شبکیه ایجاد شده است. شبکیه داخلی ترین قسمت چشم بوده و یک لایه حساس به نور است و هر چیزی در حالت غیر طبیعی در آن باید بررسی شده و احتمالاً مورد نگران کننده ای خواهد بود.

ایسکمی وضعیتی است که جریان خون به دلیل بیماری قلبی کاهش پیدا می کند و باعث می شود که خون کافی به چشم نرسد و سلول های شبکیه می میرند و در نتیجه یک علامت دائمی پشت شبکیه ایجاد می شود که نشان دهنده بیماری قلبی عروقی است.

محققان به این نتیجه رسیدند که بیماران مبتلا به مشکلات قلبی در شبکیه خود لکه هایی دارند. تحقیقات نشان می دهد افرادی که اسکن ها و آزمایش های موجود از شبکیه از آنها به عمل آمده است و اسکن آنها با بیماران قلبی و افراد سالم مقایسه شده است، نقاط مشترک و متفاوتی را نشان می دهند.

طبق تحقیقات افرادی که به بیماری قلبی دچار هستند، لکه هایی داخل شبکیه خود دارند و این لکه ها نشان می دهد که فرد در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به بیماری های قلبی عروقی و حتی سکته و حمله قلبی است.

تشخیص زودهنگام بیماری قلبی توسط چشم پزشک

چشم ها می تواند علائم مشکلات فشار خون را قبل از اورژانسی شدن علائم دیگر بیماری قلبی نشان دهد. چشم پزشکان با انجام آزمایش های روی چشم متوجه شدند که بعضی از علائم اولیه بیماری قلبی زودتر از همه؛ داخل چشم نشان داده می شود.

بیماری های قلبی عروقی جزء علت های رایج مرگ و میر هستند که متاسفانه افراد از علائم و مشکلاتشان در قلب و عروق خبر ندارند. راه حل کلیدی برای جلوگیری از آنها تشخیص زود هنگام و درمان است که با انجام اسکن و آزمایش چشم می توان تا حد زیادی از این وضعیت جلوگیری کرد.

21025/غ
اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها