آخرین اخبار
۰۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۰:۱۶
مدیر تاریخ شفاهی سازمان اسناد و مدارک دفاع مقدس خبر داد؛

ثبت و ضبط ۷۴ هزار ساعت مصاحبه از رزمندگان دفاع مقدس

بازدید:۱۰۵
سرهنگ «اسماعیلی» کفت: در ۳۱ اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کشور، حدود ۷۴ هزار ساعت مصاحبه از رزمندگان ثبت و ضبط شده و ۵۰۰ کتاب تألیف و در مرحله چاپ قرار گرفته است.
کد خبر : ۸۸۸۷۰

سرهنگ پاسدار «عبدالله اسماعیلی» مدیر تاریخ شفاهی سازمان اسناد و مدارک دفاع مقدس در حاشیه مراسم تجلیل از رشادت‌های شهید «علیرضا مسکین اردستانی» که به‌مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر صورت گرفت، اظهار داشت: در ۳۱ اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کشور، حدود ۷۴ هزار ساعت مصاحبه از رزمندگان ثبت و ضبط شده و ۵۰۰ کتاب تألیف و در مرحله چاپ قرار گرفته است.

 


مدیر تاریخ شفاهی سازمان اسناد و مدارک دفاع مقدس با بیان این‌که تعداد این کتاب‌ها امسال به ۶۰۰ عدد خواهد رسید، تصریح کرد:  در کل حدود ۴۰ هزار عنوان کتاب دفاع مقدس تدوین و چاپ شده است؛ اما با توجه به فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر ۱۰۰ برابری شدن تولیدات دفاع مقدس، با تدوین شیوه‌نامه‌هایی بر سرعت این کار افزوده‌ایم.

سرهنگ اسماعیلی با بیان اینکه اولویت ثبت تاریخ شفاهی با رزمندگان و جانبازانی است که سن بالایی دارند، گفت: گروهی علمی از فارغ‌التحصیلان دانشگاهی، آموزش داده شده‌اند که بر اساس اصول و فنون مصاحبه و تدوین کتاب، ۱۰ تا ۱۵ جلسه به سراغ رزمندگان و جانبازان بروند و مطالب آن‌ها را ثبت و ضبط کنند.

انتهای پیام/ 113

 
اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها