آخرین اخبار
۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۷:۴۰
موی سفید روی سرتان دارید ؟ هرگز موهای سفیدتان را نکنید
بازدید:۶۵۳۵
دیدن مو‌های سفید برای همه انسان‌ها اتفاق ناخوشایندی است. برخی سعی دارند این مو‌ها را بکَنند و از بین ببرند، اما اینکار مشکلات زیادی برایشان به وجود می‌آورد.
کد خبر : ۸۷۱۰۰
به گزارش مجله سلامت صد آنلاین، دیدن مو‌های سفید برای همه انسان‌ها اتفاق ناخوشایندی است. برخی سعی دارند این مو‌ها را بکَنند و از بین ببرند، اما اینکار مشکلات زیادی برایشان به وجود می‌آورد.

اینکه برای اولین بار متوجه شوید تعدادی تار موی سفید لابلای مو‌های تان درآمده، احتمالاً ناراحت تان می‌کند و دوست دارید که این مو‌های سفید را بکَنید تا به طور موقت مشکل را برطرف کنید؛ اما متوجه می‌شوید که این مو دوباره رشد کرده است.

وقتی که فولیکول‌های مو با کمبود سلول‌های تولید کننده ملانین مواجه شوند، تولید رنگدانه در آن‌ها متوقف می‌شود و مو‌ها سفید در می‌آیند و این کاملا طبیعی است و برای همه اتفاق می‌افتد؛ اما از آن جایی که از این اتفاق خوشحال نیستید و دوست دارید که این مو‌ها را از بین ببرید، در این مطلب قصد داریم بگوییم که اگر مو‌های سفید را بکنید، چه اتفاقی می‌افتد.

دوباره همان مو‌ها رشد می‌کنند

کندن مو‌های سفید باعث می‌شود که به طور موقت از شر آن‌ها خلاص شوید؛ اما این مو دوباره رشد می‌کند و در نهایت به حالت طبیعی و قبل خود برمی گردد و همان رنگ سفید روی مو‌های تان ظاهر خواهد شد؛ زیرا فولیکول آن دیگر رنگدانه تولید نمی‌کند.

خطر ابتلا به زخم یا عفونت را افزایش می‌دهید

کندن مو‌های سفید یا هر موی دیگری از ریشه خطر ابتلا به عفونت یا زخم را افزایش می‌دهد، زیرا فولیکول مو آسیب دیده و حتی ممکن است باعث شود که مو در آن ناحیه دیگر رشد نکند.

آیا راه امن تری برای کم کردن مو‌های سفید وجود دارد؟

خیر. هیچ راهی وجود ندارد که خطر ابتلا به عفونت یا زخم را در پی نداشته باشد. اگر هم می‌خواهید این کار را انجام دهید، باید خیلی مراقب باشید و آن را با قیچی جدا کنید و قبل از رشد، دوباره با قیچی آن را کوتاه کنید، نه این که بخواهید آن را از ریشه بکنید.

شاید اگر یک بار این کار را انجام دهید، مشکل خاصی ایجاد نشود، اما اگر به طور مرتب این کار را تکرار کنید، ممکن است در همین قسمت کچلی بگیرید.

21025/غ

اشتراک گذاری:
برچسب ها :
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها