آخرین اخبار
۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۴:۴۱
بازدید:۹۶
مدیرکل فرآورده‌های طبیعی و سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو از اقداماتی جهت بهبود وضعیت توزیع شیرخشک در داروخانه‌ها خبر داد و در عین حال تاکید کرد: اکنون وضعیت تولید و توزیع برندهای مختلف شیرخشک‌های رگولار به حد تعادل رسیده و مشکلی در تامین شیرخشک‌ها نیست.
کد خبر : ۸۵۹۷۸

بازار تامین شیرخشک در وضعیت پایدار/ توافق برای بهبود «توزیع» در داروخانه‌ها

به گزارش مجله سلامت صد آنلاین ،دکتر علیرضا رستمی با اشاره به توافق صورت گرفته میان ذینفعان زنجیره تامین شیرخشک به منظور بهبود وضعیت توزیع شیرخشک در داروخانه‌ها گفت: به دنبال درخواست داروخانه‌ها جهت استمهال بازپرداخت هزینه شیرخشک از شرکت‌های توزیع‌کننده، جلسه‌ای با حضور ذینفعان این حوزه شامل شرکت‌های تامین‌کننده، توزیع کننده و انجمن داروسازان در سازمان غذا و دارو برگزار شد.


وی افزود: پس از بررسی موارد نهایتا مقرر شد که جهت مدیریت بهینه توزیع شیرخشک، زمان بازپرداخت داروخانه‌ها به پخش‌ها در خصوص انواع شیرخشک تولید و توزیع شده، تا پایان سال جاری حداقل سه ماه در نظر گرفته شود.

رستمی گفت: البته داروخانه‌های دارای بدهی سررسید شده تسویه نشده، مشمول این توافق‌نامه نمی‌شوند. همچنین بنابر توافق صورت گرفته، داروخانه‌ها چک تسویه فاکتورهای شیرخشک را مجزا از سایر اقلام صادر خواهند کرد. در مجموع مدت بازپرداخت توزیع کنندگان به تامین کنندگان نیز سه ماه خواهد بود.

وی همچنین در توضیح آخرین وضعیت تولید و تامین شیرخشک در کشور به ایسنا گفت: اکنون وضعیت تولید و توزیع به حد تعادل رسیده، مشکلی در تامین شیرخشک‌های رگولار در برندهای مختلف وجود ندارد و گزارشی هم از کمبود در استان‌های مختلف بابت شیرخشک‌های رگولار نداشته‌ایم.

رستمی افزود: در سال گذشته و پس از رفع مشکلات ارزی و از سرگیری روند تولید که در مقطعی از زمان جهت تامین نیاز بازار به صورت سه‌ شیفت نیز انجام شد، در مجموع ۶۸ میلیون و ۵۰۰ هزار قوطی شیرخشک رگولار تامین و توزیع شد و آمار توزیع به ماهی ۱۲ میلیون قوطی نیز رسید. این درحالیست که در سال ۱۴۰۱ میزان تولید و فروش شیرخشک رگولار ۶۰ میلیون و ۶۰۰هزار قوطی و در سال ۱۴۰۰ نیز ۵۵ میلیون و ۶۰۰هزار عدد بوده است.

مدیر کل فرآورده های طبیعی و سنتی و مکمل ضمن تاکید بر اینکه روند تامین و توزیع انواع شیرخشک‌های رگولار و رژیمی در کشور پایدار است و مشکلی در این زمینه وجود ندارد، گفت: مردم می‌توانند با ثبت کد ملی کودک در داروخانه و استعلام شناسه رهگیری، شیرخشک را با قیمت قبلی و تا سقف ۱۰ قوطی در ماه به صورت یارانه‌ای دریافت کنند.

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها