آخرین اخبار
۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۳:۰۰
بازدید:۱۷۹۷
کاهش وزن فقط مربوط به آنچه می‌خورید نیست، بلکه به زمان خوردن نیز مربوط می‌شود.
کد خبر : ۸۰۶۶۳

راهکاری ساده در کاهش دو برابری وزن

به گزارش مجله سلامت صد آنلاین ، نتایج تحقیقات نشان می‌دهد، اجتناب از مصرف کالری زیاد در عصر، کلید کاهش وزن است.

 


مصرف میان وعده در اواخر شب، به ویژه، مانع از سوزاندن چربی در بدن می‌شود به این دلیل است که بدن هنوز از کربوهیدرات‌های قابل دسترس استفاده می‌کند که به تازگی خورده شده‌اند با این حال، افرادی که در عصر کمتر غذا می‌خورند، روشی را پیش می‌برند که بدن شروع به سوزاندن چربی می‌کند.

صبحانه می‌تواند به کاهش وزن کمک کند؛ نتایج مطالعه اخیر نشان داد که یک صبحانه با پروتئین بالا حتی می‌تواند کاهش وزن را دو برابر کند.

پروفسور کارل جانسون، یکی از نویسندگان این تحقیق گفت: مطالعات زیادی هم بر روی حیوانات و هم بر روی انسان‌ها انجام شده است که نشان می‌دهند نه تنها میزان غذا خوردن شما بلکه بیشتر از آن زمان خوردن شما با کاهش وزن مربوط می‌شود.

پژوهش ما به دنبال آزمایش یافته‌های مطالعات روزه‌داری موجود با درخواست از انسان واقعی برای شرکت در یک آزمایش چند روزه برای دو برنامه غذایی مختلف بود.

آنچه دریافتیم این است که ریتم‌های شبانه‌روزی بدن، سوزاندن چربی در شب را تنظیم می‌کند. ریتم‌های شبانه‌روزی بدن تغییرات ذهنی، فیزیکی و رفتاری است که یک چرخه روزانه را دنبال می‌کند.

این مطالعه شامل ۶ نفر بود که برای نظارت دقیق در یک اتاق تنفسی (آزمایشگاه) مراجعه کردند. این اتاق دقیقا میزان انرژی مصرفی افراد در یک دوره و متابولیسم آنها را اندازه‌گیری کرد. نتایج نشان داد که وقتی مردم عصرانه یک وعده غذایی می‌خوردند، بدن دیگر چربی سوزی نمی‌کرد.

دکتر کوین کلی، نویسنده اول این مطالعه، نتایج را چنین توضیح داد: میان‌ وعده اواخر عصر منجر به اکسید شدن چربی‌های کمتری نسبت به وعده صبحانه شد.

این مورد تایید کرد که زمان خوردن وعده‌های غذایی در طول روز و شب بر نحوه استفاده از غذای مصرف شده در مقابل ذخیره‌سازی تاثیر می‌گذارد و هر غذایی که قبل از خواب مصرف شود، سوزاندن چربی در طول خواب را به تاخیر می‌اندازد.

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
پربیننده‌ها پربحث‌ها