آخرین اخبار
۲۴ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۶:۱۴
بازدید:۲۲۵
دبیر برگزاری جشن اقوام ایرانی از استقبال چندهزارنفری مردم از این رویداد فرهنگی در محوطه تاریخی اشکفت سلمان ایذه خبر داد.
کد خبر : ۸۰۴۶۸

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، سید عبدالله موسوی ضمن تبریک به مناسبت عید سعید فطر و تقدیر از تمامی عوامل اجرایی، انجمن ها، نهادها، ادارات دولتی و مردمی که از جای جای ایران در اولین گردهمایی اقوام بزرگ ایرانی در شهر ایذه« پایتخت فرهنگی ایل بختیاری» شرکت کرده بودند، گفت: این همایش و استقبال چند هزارنفری مردم و میهمانان عزیز نشان داد که شهر ایذه این ظرفیت را دارد که میزبان رویدادهای بزرگ ملی و منطقه ای باشد. 

موسوی افزود: شهر ایذه به عنوان پایتخت فرهنگی ایل بختیاری همواره یکی از اصلی ترین مراکز فرهنگی در ایران بوده و هست، از همین روی در زمان برگزاری هر رویداد فرهنگی، جمعیت عظیمی میهمان مردم این شهر باستانی می شوند، پس واجب است که مدیران کلان فرهنگی هر چه زودتر فکری به حال ایجاد زیرساخت های فرهنگی و تاسیس یک سالن آمفی تئاتر تخصصی و کنسرت در این شهر بکنند.

وی تصریح کرد: در این برنامه که به همت شهرداری و شورای شهر ایذه، موسسه فرهنگی هنری هی جار بختیاری، پایگاه میراث فرهنگی آیاپیر، انجمن دوستدارن طبیعت و محیط زیست خوزستان برگزار شد، گروه های آئینی عرب، لرهای لرستان، کردستان، لرهای بختیاری و هنرمندان بزرگی از جای جای ایران به اجرای برنامه پرداختند که مورد استقبال چندهزارنفری مردم قرار گرفت. 

وی تاکید کرد: به جرات می توان گفت این جشنواره در طی چهل سال گذشته تا کنون بی نظیر بوده و زمینه ساز برگزاری جشنواره های بعدی خواهد بود. 

اجرای شاهنامه خوانی توسط نوجوانان بختیاری، برگزاری بازارچه و فروش صنایع دستی و خوراکی های محلی، اجرای موسیقی بختیاری با صدای هنرمند جوان، شهروز بختیاری، سخنرانی دبیر انجمن دوستداران طبیعت و محیط زیست خوزستان با موضوع نگرانی عمومی نسبت به طبیعت و محیط زیست ایذه و دزپارت، تقدیر از شهروندان نمونه در حوزه مدنی توسط شهرداری و شورای شهر ایذه، ایجاد سیاه چادر بختیاری و بازدید عمومی از آثار فرهنگی اشکفت سلمان از دیگر بخش های این همایش بزرگ در ایذه بود. 

برگزاری جشن اقوام ایرانی در پایتخت فرهنگی ایل بختیاری

برگزاری جشن اقوام ایرانی در پایتخت فرهنگی ایل بختیاری

برگزاری جشن اقوام ایرانی در پایتخت فرهنگی ایل بختیاری

 

 

حجم ویدیو: ۵.۰۸M | مدت زمان ویدیو: ۰۰:۰۰:۲۵ دانلود ویدیو
انتهای پیام/
اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها