آخرین اخبار
۲۳ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۶:۳۱
بازدید:۱۹۱
شهادت شماری از فرزندان و نوه‌های رئیس دفتر سیاسی حماس در حمله تروریستی رژیم صهیونیستی در روز عید فطر واکنش‌های گسترده‌ای در پی داشت و همه، این جنایت را در چارچوب تلاش‌های ناکام اشغالگران برای تسلیم کردن مقاومت دانستند.
کد خبر : ۸۰۳۸۵

 جنایتی که رژیم صهیونیستی دیروز در عید فطر با هدف قرار دادن خودروی اعضای خانواده «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی حماس مرتکب شد و شماری از فرزندان و نوه‌های وی در این جنایت به شهادت رسیدند، واکنش‌های گسترده‌ای در سطح منطقه و فراتر از آن داشت.

 


 

واکنش‌های گسترده به شهادت فرزندان اسماعیل هنیه

 

اشغالگران با هدف قرار دادن فرزندان مقاومت نمی‌توانند رهبران فلسطین را وادار به عقب‌نشینی کنند.

 


«احمد عبدالهادی» نماینده جنبش حماس در لبنان در واکنش به ترور فرزندان هنیه توسط ارتش صهیونیستی اعلام کرد که رژیم اشغالگر و غاصب صهیونیستی که در جنگ به هیچ دستاوردی نرسیده، می‌خواهد با ترور غیرنظامیان و قتل عام ملت فلسطین، رهبری مقاومت را تحت فشار قرار دهد؛ با این توهم که مقاومت مجبور گردد در جریان مذاکرات از خواسته‌های عادلانه و درست خود عقب‌نشینی کند.

وی گفت که اشغالگران خودشان هم به خوبی می‌دانند با هدف قرار دادن فرزندان ما نمی‌توانند مقاومت را مجبور به عقب نشینی کنند و این جنایت‌ها، اراده ما را برای مقابله با دشمن قوی‌تر می‌کند.

پیام تسلیت النخاله برای هنیه

جنبش جهاد اسلامی فلسطین هم به نوبه خود در بیانیه‌ای شهادت جمعی از فرزندان هنیه را به او تسلیت گفته و تاکید کرد: این کشتار وحشیانه و ناجوانمردانه موید آن است که دشمن به دلیل شکست در رسیدن به اهداف میدانی خود کاملا گیج و سردرگم شده و با جنایت‌های کورکورانه به دنبال جبران این شکست‌ها و انتقام گرفتن از فرزندان مجاهدان و خانواده‌های آنهاست.

در بیانیه جهاد اسلامی آمده است که انتخاب روز عید فطر برای انجام این جنایت، اقدامی عامدانه از سوی اشغالگران برای کاشتن غم و اندوه در دل ملت فلسطین بوده و دشمن تصور می‌کرد که با این کار مقاومت را به ناامیدی و تسلیم کشانده و می‌تواند از آن امتیاز بگیرد. اما صهیونیست‌ها بدانند که این جنایات، عزم و اراده ملت و مقاومت فلسطین در رسیدن به حقوقشان را افزایش خواهد داد.

«زیاد النخاله» دبیر کل جنبش جهاد اسلامی با عرض تسلیت به اسماعیل هنیه به خاطر شهادت فرزندانش در جنایت تروریستی رژیم صهیونیستی گفت که این جایگاه جهادی بالا شایسته شماست.

«احسان عطایا» عضو دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی هم به نوبه خود اعلام کرد که ترور فرزندان اسماعیل هنیه توسط رژیم صهیونیستی نشان دهنده میزان سردرگمی دشمن است که نتوانسته به اهداف اعلام شده خود در جنگ غزه دست یابد.

این نماینده جهاد اسلامی گفت که همچنین شهادت فرزندان هنیه در اردوگاه الشاطی در داخل نوار غزه، ادعا‌ها مبنی بر اینکه رهبران مقاومت فرزندان خود را در طول جنگ مخفی کرده‌اند، رد می‌کند. شهادت این عزیزان نشان‌دهنده آغاز مرحله پیروزی مقاومت و ملت فلسطین است نه ضعف آنها.

واکنش انصارالله به شهادت فرزندان هنیه

«محمد عبدالسلام» سخنگوی رسمی جنبش انصارالله یمن شهادت ۳ پسر و شماری از نوه‌های اسماعیل هنیه در جریان حمله تروریستی رژیم اشغالگر را تسلیت گفته و تاکید کرد این جنایت بیانگر حجم شکست میدانی اسرائیل است.

سخنگوی انصارالله گفت که این خون‌ها و فداکاری‌های فرزندان مقاومت در کنار سایر فرزندان فلسطین در غزه و کرانه باختری، اراده ملت فلسطین را در این مرحله برای مقابله با رژیم اشغالگر بیشتر می‌کند.

پیام شیخ الکعبی برای هنیه

شیخ «اکرم الکعبی» دبیر کل جنبش النجباء عراق هم به نوبه خود در پیامی برای اسماعیل هنیه تاکید کرد که شهادت فرزندان و نوه‌های شما افتخاری است که ما و شما را سرافراز می‌سازد و اراده و عزم مقاومت را برای ادامه ایستادگی در برابر رژیم اشغالگر صهیونیستی و آمریکای شرور و متحدان آن بیشتر می‌کند.

الکعبی در ادامه پیام خود برای هنیه گفت که بدون شک شما و سایر رزمندگان در مقاومت اسلامی، خودتان و هرآنچه که دارید را برای خدمت به آرمان امت اسلامی و مسئله فلسطین فدا کرده‌اید. این همان چیزی است که ما از شما دیده‌ایم و به همین دلیل از این صبر و روحیه و معنویات بالای شما تعجب نمی‌کنیم و این روحیه شما بیانگر تعهد به اصول و قدرت باور و اعتماد به خداوند متعال بوده و پیروزی به امید خداوند نزدیک است.

پیام جبهه مردمی برای آزادی فلسطین و جنبش مجاهدین به هنیه

«جمیل مزهر» معاون دبیر کل جبهه مردمی برای آزادی فلسطین در تماس تلفنی با هنیه گفت که شما نمونه آشکار و زنده از رهبران فلسطینی هستید که فرزندان خود را برای آزادی و استقلال وطن فدا می‌کند. امروز فرزندان رهبران فلسطین با همه مردم خود در یک سنگر واحد با خون‌های خود پابت کردند که پیروزی ملت فلسطین نزدیک است.

جنبش مجاهدین فلسطین هم به نوبه خود جنایت رژیم اشغالگر در ترور فرزندان هنیه را محکوم و تاکید کرد که این حمله تروریستی بیانگر اوج جنایت و توحش صهیونیست‌ها و نیز نشان‌دهنده میزان سردرگمی و ناتوانی مقامات بحران زده رژیم اشغالگر است.

این جنبش فلسطینی تاکید کرد: ادامه جنایات دشمن نشان‌دهنده میزان شکست و سردرگمی آن در برابر استواری رزمندگان مقاومت و ضرباتی است که این رزمندگان به ارتش صهیونیستی وارد می‌کنند و نظامیان صهیونیست را در شن‌ها و کوچه‌های غزه زمین گیر کرده‌اند. این جنایت به هیچ وجه اراده مقاومت را درهم نمی‌شکند و امتیازاتی که دشمن در میدان نبرد عاجز از رسیدن به آن است را در مذاکرات به صهیونیست‌ها نمی‌دهد.

«سمیر المشهراوی» از رهبران سابق جنبش فتح هم به نوبه خود در واکنش به شهادت فرزندان هنیه در جنایت تروریستی اشغالگران گفت که مردم ما حق دارند به این رهبران ملی خود که در صفوف اول جنگ با دشمن ایستاده‌اند افتخار کنند.

واکنش حمدین صباحی به شهادت فرزندان هنیه

«حمدین صباحی» دبیر کل کنگره ملی عربی هم به نوبه خود در پیامی برای اسماعیل هنیه گفت: سخنان زیبا و شگفت‌انگیز شما در استقبال از شهادت فرزندانتان و سپاس‌گزاری از خداوند به خاطر این افتخار، بیانگر آن است که شما همه شهدای غزه را مانند فرزندان و خانواده خود می‌دانید. اینکه دشمن در روز عید فطر فرزندان شما را با هدف انتقام از دلاوری‌های رزمندگان مقاومت به شهادت می‌رساند، جنایتی جدید از سوی اشغالگران است.

وی در ادامه خطاب به هنیه اعلام کرد که به نام خودم و از طرف برادرانم در کنگره ملی عربی، شهادت فرزندان شما در یک عملیات تروریستی برنامه‌ریزی شده توسط دشمن را به شما و ملت بزرگ فلسطین تبریک و تسلیت عرض می‌کنم.

اشغالگران با هیچ جنایتی نمی‌توانند از مردم فلسطین امتیاز بگیرند

«احمد ابوفواد» مسئول روابط عربی و ملی در جبهه مردمی آزادی فلسطین هم به نوبه خود اعلام کرد که ترور فرزندان هنیه یک جنایت از پیش برنامه ریزی شده توسط اشغالگران با هدف رسیدن به یک دستاورد و شکستن روحیه رهبران مقاومت بود. اما رژیم اشغالگر هرچقدر هم در جنایت‌های خود پیشروی کند هرگز نمی‌تواند از مردم فلسطین امتیاز بگیرد.

«مکرم خوری» مدیر مرکز اروپایی مطالعات افراط گرایی در دانشگاه کمبریج نیز به نوبه خود گفت: ترور فرزندان هنیه از مدت‌ها قبل توسط بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر و یوآو گالانت وزیر جنگ اسرائیل برنامه‌ریزی شده بود.

دیروز رژیم صهیونیستی در روز عید سعید فطر با هدف قرار دادن خودروی اعضای خانواده اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی حماس جنایت هولناکی را مرتکب شد که در نتیجه آن، سه فرزند اسماعیل هنیه و نوه‌های وی به شهادت رسیدند.

هنیه در واکنش به این جنایت اشغالگران گفت: خدا را به خاطر افتخاری که با شهادت سه نفر از فرزندانم و برخی نوه‌هایم نصیبم کرد، شکر می‌کنم. ما با این درد‌ها و خون‌ها، آینده و آزادی را برای ملت و مسئله فلسطین و امت اسلام می‌سازیم.

رئیس دفتر سیاسی حماس تاکید کرد: فرزندانم همانند دیگر مردم ما در نوار غزه باقی ماندند و آنجا را ترک نکردند، همه خانواده‌های غزه از جمله من با خون فرزندانشان بهای سنگینی پرداخت کردند. تا کنون حدد ۶۰ نفر از خانواده ما به شهادت رسیده اند و هیچ فرقی میان آن‌ها و دیگر قشر‌های مردم ما وجود ندارد. به اشغالگران می‌گوییم این خون‌ها تنها سبب افزایش ثبات قدم ما بر روی اصول و چنگ زدن به سرزمینمان خواهد شد.

انتهای پیام/ 271666

 
اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها