۲۲ فروردين ۱۴۰۳ - ۰۳:۰۰
بازدید:۶۰۷
هندوانه میوه‌ای مناسب و پر آب و یکی از خوراکی‌های طبیعی و اصلی برای مقابله با کم آبی بدن است. هندوانه حاوی ۹۲ درصد آب و مواد مغذی است به همین دلیل به حفظ تعادل سطح الکترولیت بدن کمک می‌کند.
کد خبر : ۸۰۱۷۴

خواص شگفت انگیز و کمتر شناخته شده هندوانه

به گزارش مجله سلامت صد آنلاین ،هندوانه میوه‌ای مناسب و پر آب و یکی از خوراکی‌های طبیعی و اصلی برای مقابله با کم آبی بدن است. هندوانه حاوی ۹۲ درصد آب و مواد مغذی است به همین دلیل به حفظ تعادل سطح الکترولیت بدن کمک می‌کند.


در این مطلب به حقایقی کمتر شناخته شده در مورد این میوه تابستانی و اینکه چرا در فصول گرم سال باید از آن استفاده کنید، اشاره شده است.

هندوانه دارای ۹۲ درصد آب است که با تنظیم دما به هیدراته ماندن و آرامش بدن کمک می کند. هندوانه سرشار از آنتی اکسیدان‌هایی مانند لیکوپن و ویتامین C است، این میوه به محافظت از سلول‌ها در برابر آسیب، کاهش التهاب، و حمایت از سلامت قلب با حفظ سطح فشار خون سالم و بهبود جریان خون کمک می‌کند.

ریکاوری عضلات و بهبود سلامت جشم: علاوه بر این، مصرف منظم هندوانه به دلیل داشتن الکترولیت برای ریکاوری عضلات مفید است، از سلامت پوست، هضم بهتر و مدیریت موثر وزن کمک می‌کند و سلامت چشم را بهبود می‌بخشد.

سلامت قلب: اسید آمینه سیترولین (علاوه بر اینکه در مواد غذایی موجود است به عنوان مکمل نیز به کار می‌رود) موجود در هندوانه در بدن به آرژنین تبدیل می‌شود که در حفظ سطح فشار خون سالم و بهبود جریان خون نقش دارد. بنابراین مصرف منظم هندوانه ممکن است از سلامت قلب حمایت کند.

سلامت پوست: محتوای بالای آب و ویتامین C موجود در هندوانه می تواند به هیدراته نگه داشتن پوست و تولید کلاژن کمک کند و به داشتن پوستی سالم و درخشان کمک کند. علاوه بر این، لیکوپن موجود در هندوانه ممکن است از پوست در برابر آسیب خورشید محافظت کند.

سلامت دستگاه گوارش: هندوانه حاوی فیبر است که به هضم غذا کمک می‌کند و به جلوگیری از یبوست کمک می‌کند. مصرف غذاهای غنی از فیبر مانند هندوانه می‌تواند حرکات منظم روده را تقویت کرده و از سیستم گوارشی سالم حمایت کند.

کنترل وزن: هندوانه با وجود طعم شیرین، کالری و چربی نسبتا کمی دارد که آن را به یک میان وعده رضایت بخش برای کسانی تبدیل می‌کند که به دنبال کنترل وزن خود هستند. محتوای بالای آب و فیبر آن نیز به تقویت احساس سیری کمک می‌کند.

 

21458/غ

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها