آخرین اخبار
۱۸ فروردين ۱۴۰۳ - ۰۳:۲۸
بازدید:۱۲۰۶۶
یک مقام ارشد دولت آمریکا گفت که ایالات متحده در آماده‌باش کامل است و به طور فعال برای یک حمله «مهم» در هفته آینده توسط ایران آماده می‌شود؛ اقدامی که احتمال می‌رود در واکنش به حمله اسرائیل به کنسولگری تهران در دمشق صورت گیرد.
کد خبر : ۷۹۳۸۳

به گزارش صد آنلاین به نقل از سی‌ان‌ان، یک مقام ارشد دولت آمریکا گفت که ایالات متحده در آماده‌باش کامل است و به طور فعال برای یک حمله «مهم» در هفته آینده توسط ایران آماده می‌شود؛ اقدامی که احتمال می‌رود در واکنش به حمله اسرائیل به کنسولگری تهران در دمشق صورت گیرد. 

 


بر اساس این گزارش، مقام‌های ارشد آمریکایی در حال حاضر بر این باورند که حمله ایران «حتمی» است؛ دیدگاهی که با همتایان اسرائیلی آنها مشترک است. 

دو دولت به شدت در تلاش هستند تا آمادگی‌های لازم را ایجاد کنند، زیرا پیش‌بینی می‌کنند که حمله ایران می‌تواند به طرق مختلف رخ دهد و هم دارایی‌ها و پرسنل آمریکا و اسرائیل در خطر هدف قرار گرفتن هستند.

بر اساس این گزارش، حمله آتی ایران موضوع اصلی گفت‌وگو در تماس تلفنی «جو بایدن» رئیس‌جمهوری آمریکا و «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در روز پنجشنبه بود.

این مقام گفت تا روز جمعه، دو دولت نمی‌دانستند ایران چه زمانی و چگونه برنامه‌ریزی کرده است تا به آن‌ها حمله کند.

حمله مستقیم ایران به اسرائیل یکی از بدترین سناریوهایی است که دولت بایدن به دنبال آماده شدن برای آن است، زیرا این امر تشدید وخاومت وضعیت از قبل آشفته در خاورمیانه را تضمین می‌کند.

سی‌ان‌ان همچنین گزارش داد که چنین حمله‌ای می‌تواند منجر به گسترش جنگ اسرائیل و حماس به یک درگیری منطقه‌ای گسترده‌تر شود؛ چیزی که بایدن مدت‌ها در پی اجتناب از آن بوده است.

 

 

انتهای پیام/

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
پربیننده‌ها پربحث‌ها