۱۵ فروردين ۱۴۰۳ - ۰۶:۰۰
بازدید:۱۰۱
سخنگوی وزارت بهداشت، به اظهارات یکی از شرکت کنندگان برنامه «محفل» واکنش نشان داد.
کد خبر : ۷۸۸۸۵
  درمان ۵ دهک اول جامعه رایگان است/ واکنش به اظهارات میهمان محفل

به گزارش مجله سلامت صد آنلاین ، در برنامه «محفل» جمعه ۱۰ فروردین ۱۴۰۳، یکی از شرکت کنندگان به نام خانم فاطمه سواری اظهار داشته بود که یکی از چشمهایش به دلیل آسیب به شبکیه در ۱۴ سالگی و چشم دیگرش در ۲۰ سالگی نابینا شده و نیاز به عمل جراحی دارد.

 


پدرام پاک آئین سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به موضوع هزینه عمل جراحی چشم این شرکت کننده «برنامه محفل»، گفت: در حال حاضر با توجه به پوشش بیمه رایگان ۱۲ میلیون ایرانی از ۵ دهک نخست جامعه، هزینه عمل جراحی این شرکت کننده و بیماران مشابه از سوی بیمه‌ها قابل تأمین و پرداخت بوده و به هیچ وجه به خودپرداختی بیمار یا کمک خیرین وابسته نیست.

وی افزود: همگانی سازی بیمه پایه سلامت پس از ۴۴ سال با پوشش ۱۲ میلیون نفر از ۵ دهک نخست جامعه صورت گرفته است.

پاک آئین گفت: هر چند شبکیه چشم سرکار خانم فاطمه سواری بنا به اظهار ایشان سال‌ها پیش در ۱۴ سالگی آسیب دیده و بینایی چشم دیگر ایشان نیز در ۲۰ سالگی دچار اختلال شده است، اما با توجه به همگانی سازی بیمه پایه، در حال حاضر جراحی ایشان در مراکز دولتی به طور رایگان قابل انجام است.

وی افزود: رایگان شدن درمان ۳۳ میلیون ایرانی از ۳ دهک نخست جامعه در قالب برنامه سلامت خانواده از اقدامات دیگری است که به ارتقای عدالت در سلامت کمک کرده است.

پاک آئین تأکید کرد: تمامی پنج دهک نخست جامعه در حال حاضر تحت پوشش بیمه رایگان قرار دارند.

21458/غ

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
پربیننده‌ها پربحث‌ها