۰۵ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۸:۰۰
بازدید:۴۸۶
معمولا یک هفته بعد از آغاز تعطیلات، ترازو غافلگیرمان می‌کند.
کد خبر : ۷۷۸۷۷

چند توصیه برای کنترل وزن در تعطیلات

به گزارش مجله سلامت صد آنلاین ، معمولا یک هفته بعد از آغاز تعطیلات، ترازو غافلگیرمان می‌کند. بسیاری از ما هنگام بازگشت از سفر، سنگین‌تر از زمان رفت هستیم. بر اساس یافته‌های متخصصان دانشگاه جورجیا، این وزن اضافی زمانی طولانی باقی خواهد ماند.

 


 اما راه‌هایی وجود دارد که ما را از اضافه‌وزن در تعطیلات در امان نگه می‌دارد. در اینجا برخی از توصیه‌های متخصصان تغذیه را یادآوری می‌کنیم.

* وعده‌های غذایی پرکالری را شناسایی کنید

غذا‌های محلی لذت‌بخش هستند، اما وقتی که در یک شهر یک ناهار بسیار پرکالری و سنگین میل می‌کنید، شام را سبک‌تر میل کنید تا هم جبران کالری اضافی ناهار را کرده باشید و هم در طول شب، خواب بهتری داشته باشید.

* از دورچین غذا غافل نشوید

در رستوران، قبل از اینکه سراغ غذای اصلی بروید، سالاد و سبزیجات و سوپ میل کنید، با این کار اشتهای شما تا حدی کنترل شده و پرخوری نمی‌کنید.

* عادات غذایی خوب را حفظ کنید

فراموش نکنید که میوه‌ها و سبزیجات را در برنامه غذایی تعطیلات خود قرار دهید. خوردن پروتئین‌های بدون چربی مانند ماهی برای کنترل وزن بسیار مفید است. علاوه بر این، خوردن هر روزه غذا‌های پرکالری و چرب، اغلب سبب نفخ و مشکلات گوارشی می‌شود.

* هوشمندانه میان‌وعده بخورید

برای زمان گرسنگی، میان وعده‌های سالم در دسترس داشته باشید. مثل بادام، چوب شور، کشک خشک و ....

* به اندازه کافی آب بنوشید

به گزارش دویچه وله، نوشیدن مقدار کافی آب باعث می‌شود که احساس گرسنگی کاذب از بین برود و هوس خوردن غذا تعدیل شود. بسیاری از اوقات احساس گرسنگی ناشی از نیاز بدن به آب و مایعات است. پس قبل از رفتن سراغ ماده غذایی، اول یک لیوان آب بخورید.

* تناسب اندام در تعطیلات

در بسیاری از سفر‌ها فرصت‌های خوبی برای ورزش وجود دارد. پیاده‌روی در جنگل یا غواصی در دنیای زیر آب، هر فعالیتی که باشد، مقداری از کالری‌های دریافتی در تعطیلات شما را می‌سوزاند.

همچنین تمرین‌های زیادی نیز وجود دارد که می‌توانید در اتاق خود انجام دهید، مانند یوگا یا طناب زدن و انجام حرکات کششی.

21458/غ

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها