آخرین اخبار
۲۷ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۰:۵۸
بازدید:۴۸۰
رئیس سازمان عقیدتی سیاسی انتظامی کشور گفت: حجاب، نشانِ تمدن و فرهنگ اسلامی، فزونی بخش حرمت زنان و مایه سلامت جسم و آرامش روان جامعه است.
کد خبر : ۷۷۰۴۱

حجت الاسلام والمسلمین "سید علیرضا ادیانی" رئیس سازمان عقیدتی سیاسی انتظامی کشور در آیین اختتامیه جشنواره"گوهر فاطمی" با اشاره به اهمیت عفاف و حجاب در فرهنگ اصیل ایرانی گفت: حجاب و عفاف همواره بخشی اعظمی از رسالت انبیاء الهی و اولیا، ادیان و علما بوده است، زیرا حفظ حجاب و عفاف به حذف بسیاری از گناهان کمک می‌کند و رعایت حجاب اسلامی، به تهذیب و تزکیه نفس پرداخته و قرب الهی را نصیب انسان می‌کند.

 


حجت الاسلام ادیانی با اشاره به آیه شریفه ۳۰ سوره نور اشاره داشت و فرمودند: در آیه آمده است که‌ای پیامبر به مردان مؤمن بگو: چشمانشان را (از نگاه به نامحرمان) فرو گیرند و کانون عفت خویش را حفاظت نمایند. این عمل برای آنها پاکیزه‌تر است. تحقیقاً خداوند به آنچه انجام می‌دهید، آگاه است.

وی به تأثیر مراقبت‌های مادران ایرانی بر تربیت فرزندان خود اشاره کرد و با بیان این که از دامن مادران پاک مردان بزرگ تربیت می‌شوند، مصادیقی از تأثیر مادران در تربیت علمای برجسته اسلامی را موردتوجه قرار داد و گفت: تقید زن و مرد به مراقبت‌های معرفتی، نقش به سزایی در تقویت بنیه‌های تربیتی فرزند و نسل‌های آینده دارد و از دامن پاک زنان عفیف و پاکدامن است که مردانی باغیرت همچون شهدای عزیز انتظامی تربیت می‌شوند که شجاعانه مقابل فتنه گران و مخلان نظم و امنیت می‌ایستند و دشمنان را در رسیدن به اهداف شوم شان ناکام می‌گذارند. در طول تاریخ هیچ‌گاه زنانی ناپاک نتوانسته‌اند فرزندانی پاک را تربیت کنند، اما همه مردان بزرگ تاریخ از دامن مادرانی پاک تربیت شده و رشد یافته‌اند.

ادیانی خاطر نشان کرد: امروزه نیز تقابل بین اسلام با دشمنان نظام و استعمارگران همچون آمریکایی‌ها و صهیونیست‌های غاصب و دیگر دشمنان ما تقابل بین تربیت‌یافتگان زنان پاکدامن و فاسد است.

 

 

حجت الاسلام ادیانی با اشاره به عفت و پاکدامنی و حیاء وعصمت حضرت زهرا (س) گفت: شخصی که نابینا بود از حضرت فاطمه اجازه خواست تا به حضور او برود، حضرت فاطمه اجازه داد ولی در طول ملاقات حجاب بر سر داشت. پیامبر خدا صلی الله علیه و آله و سلم به او فرمود: چرا حجاب در بر نمودی در حالی که او تو را نمی‌دید؟ حضرت فاطمه گفت: اگر او مرا نمی‌بیند، من او را می‌بینم، و او بوی تن مرا نیز حس می‌کند. پیامبر فرمود: شهادت می‌دهم که تو پاره‌ای از وجود من هستی.

ادیانی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: حجاب حضرت فاطمه بهترین الگو برای جامع زنان مسلمان است و هیچ کس برتر از ایشان نمی‎تواند باشد و باید بزرگواری و منش و رفتار ایشان سرلوحه همه زنان مسلمان باشد. چرا که نتیجه تأثیری که الگو بر افراد می‌گذارد، بسیارعمیق‌تر و ماندنی‌تر ازگفتار است.

ادیانی افزود: یک زن مسلمان هرگز فرمان خداوند متعال را در مورد حفظ عفت و عصمت خود فراموش نمى کند و در طول زندگى ازحجاب خود همانند گوهرى گرانبها پاسدارى مى کند.

 

 

نماینده ولی فقیه در انتظامی در بخش پایانی سخنان خود گفت: یکی از تلاش‌های دشمن برنامه ریزی برای دور کردن حیا و گرفتن حجاب از زنان مسلمان ما است وظیفه ما در شرایط فعلی الگو سازی است و بهترین الگو برای زنان ما حضرت فاطمه (س) و دختر بزرگوار ایشان حضرت زینب (س) است که حتی در میان دشمن حجابش را حفظ کرد. اگر زنان در جامعه به انحراف بروند، تمام جامعه به انحراف کشانده می‌شوند؛ چون زنان تربیت کننده نسل‌های آینده هستند. زنان در نظام اسلامی باید بهترین الگوی شان این دو بانوی عفیف و بزرگوار باشد تا در تمام ابعاد زندگی همیشه موفق و سرفراز باشند.

 
اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها