۳۰ آبان ۱۴۰۲ - ۱۵:۲۰
اگر با نوشیدن قهوه این علائم را دارید به هیچ وجه لب نزنید
بازدید:۲۳۹۴
صد آنلاین | قهوه، نوشیدنی دلچسبی است که موجب افزایش تمرکز می‌شود و از همین‌رو معمولا در صبحانه بسیاری از افراد جای دارد. اما گاه ممکن است پس از نوشیدن قهوه تغییراتی در وضعیت سلامت مصرف کننده اتفاق بیفتد که نشان‌دهنده عدم‌تحمل این نوشیدنی است.
کد خبر : ۵۴۶۵۰

به گزارش صد آنلاین ، در ادامه این مطلب، به علائمی خواهیم پرداخت که در صورت بروز پس از نوشیدن قهوه، توصیه می شود که از مصرف آن اجتناب کنیم. 

 


تپش قلب

عدم تحمل قهوه و به‌عبارت دقیق‌تر عدم‌تحمل کافئین که خاصیت تحریک کنندگی دارد، می‌تواند در بعضی افراد زمینه‌ساز تپش قلب شود. در چنین شرایطی باید از مصرف قهوه پرهیز کرد یا به‌حداقل ممکن رساند زیرا تپش قلب در طولانی‌‌مدت می‌تواند منجر به‌ بروز بیماری‌های قلب شود.

اسهال

نوشیدن قهوه عملکرد روده‌ها را تسهیل می‌کند. با این حال، اگر پس از نوشیدن قهوه فرد دچار اسهال شود، نشان‌دهنده عدم تحمل ترکیبات قهوه است.

حالت تهوع

تحریک سیستم گوارشی در بعضی افراد منجر به حالت تهوع می‌شود. در چنین شرایطی معده قابلیت هضم قهوه را ندارد.

بی‌‌خوابی

گرچه نوشیدن زیاد قهوه زمینه‌ساز اختلالات خواب می‌شود اما اگر با نوشیدن یک تا دو فنجان قهوه در روز نیز بی‌خوابی شبانه اتفاق می‌افتد حتما باید از این نوشیدنی پرهیز کرد.

سردرد

در کنار افزایش تمرکز و احساس نشاط، نوشیدن قهوه می‌تواند عامل سردرد باشد. گرچه بعضی افراد برای تسکین علائم میگرن این نوشیدنی را مصرف می‌‌کنند اما در بعضی افراد عامل زمینه‌ساز خواهد بود.

256148/غ

اشتراک گذاری:
برچسب ها :
ارسال نظر
پربیننده‌ها پربحث‌ها