آخرین اخبار
۲۳ آبان ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۳
قند خون و دیابت را با این گیاه نابود کنید
بازدید:۴۶۷
صد آنلاین | گیاه igneus Costus که به عنوان گیاه انسولین در هند شناخته می‌شود، متعلق به خانواده Costaceae (زنجبیل) است.
کد خبر : ۵۳۴۰۷

به گزارش صد آنلاین ، Costus igneus یک گیاه دارویی بومی برزیل است و در جنوب هند نیز به صورت خودرو رشد میکند.

 

 


این گیاه از خانواده زنجبیلیان مارپیچی (Costaceae) می‌باشد. C. igneus گیاهی راست قامت، همیشه سبز، دارای برگ‌های ساده متناوب یک در میان کشیده و دراز و دوکی شکل در طول با رگه‌های موازی، به رنگ سبز تیره. برگ‌ها به صورت مارپیچ مرتب در اطراف ساقه قرار گرفته اند. دارای گل‌های نارنجی مخروطی شکل که در نوک ساقه ظاهر می‌شوند.

costus به عنوان آتشین نرده بان پله ای، پرچم مارپیچی و همچنین به گیاه انسولین معروف است. C. igneus شامل رزینوئید و آلکالوئید‌هایی به نام سوسورین اینولین و رزین است غربالگری پی در پی از مواد شیمیایی برگ C. igneus نشان داد که سرشار از پروتئین، آهن و ترکیبات آنتی اکسیدان مانند اسید اسکوربیک آلفا توکوفرول بتاکاروتن ترپنوئید استروئید و فلاونوئید است. همچنین برگ ان حاوی %۲/۲۱ فیبر %۶/۱ سیکلوهگزان%۳۳/۱ استن% ۹۵/۲ اتانول است.

Costus در هندبرای کنترل سطح قند خون و دیابت استفاده میشود مردم با خوردن روزانه یک برگ از ان قندخون خود را پایین نگه میدارند کل گیاه به دلیل ویزگی ضددیابتی ممانعت از ابتلا به بیماری‌ها و حفاظت از مغز که موجب افزایش طول عمر میشود استفاده میشود. سمیت (خوردن بیش از حد) آن باعث مرگ و میر یا اختلالات رفتاری نمیشود.

21458/ع

اشتراک گذاری:
برچسب ها :
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها