آخرین اخبار
۱۹ آبان ۱۴۰۲ - ۰۶:۴۱
بازدید:۳۷۶
محققان می گویند بسیاری از افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ با افسردگی نیز دست و پنجه نرم می کنند و این ترکیب می تواند منجر به مرگ زودرس شود.
کد خبر : ۵۲۴۸۵

 «جاگدیش کوبچندانی»، یکی از نویسندگان این مطالعه از دانشگاه ایالتی نیومکزیکو، گفت: «متأسفانه بخش زیادی از افراد مبتلا به دیابت با افسردگی، اضطراب یا مشکلات روان دست و پنجه نرم می‌کنند.»

 

 

 


 

برای بررسی این ارتباط، محققان از داده‌های مربوط به حدود ۱۵۰۰۰ نفر از سال ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۰ از نظرسنجی ملی سلامت و تغذیه استفاده کردند. سپس تیم تحقیق داده‌ها را با سوابق مرگ از مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده مقایسه کرد.

 

 

محققان دریافتند که بیش از ۱۰ درصد از بزرگسالان آمریکایی از افسردگی یا دیابت رنج می‌برند. به طور کلی، داده‌ها نشان داد شرکت کنندگان مبتلا به دیابت ۱.۷ برابر بیشتر از افراد بدون دیابت در معرض مرگ زودرس بودند.

 


 

 

بیشتر بدانید : فواید سیب در ناشتا

 

 

 


خطر مرگ برای شرکت کنندگان مبتلا همزمان به دیابت و افسردگی در مقایسه با افراد بدون دیابت یا افسردگی بیش از چهار برابر بود.

 

کوبچندانی گفت: «دیابت به تنهایی یک بیماری ناتوان کننده است و بروز همزمان افسردگی آن را بدتر می‌کند.»

 

 

نویسندگان مطالعه عنوان کردند که بسیاری از مکانیسم‌های جمعیت شناختی، روانی و بیولوژیکی می‌توانند عامل بروز همزمان افسردگی و دیابت باشند.

 

برخی ویژگی‌ها در افرادی که در معرض خطر ابتلاء به افسردگی و دیابت هستند شایع است. این موارد شامل درآمد و تحصیلات پایین، وضعیت اقلیت نژادی / قومی، سبک زندگی ناسالم و ابتلاء به سایر بیماری‌های مزمن هستند.

 

 

محققان خاطرنشان کردند که بیش از ۵۰ درصد از بیماران دیابتی دارای مشکلات سلامت رفتاری از مراقبت‌های بهداشتی روانی کافی برخوردار نیستند.

این مطالعه توصیه می‌کند که پزشکان درمان مسائل مربوط به سلامت روان را در مراقبت‌های اولیه و تخصصی دیابت ادغام کنند.

انتهای پیام/

اشتراک گذاری:
برچسب ها :
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها