آخرین اخبار
۰۶ آبان ۱۴۰۲ - ۱۵:۴۵
اولین نشانه سرطان کلیه را بشناسید
بازدید:۴۴۵
صد آنلاین |  افزایش سن، چاقی، سیگار کشیدن و فشار خون بالا، خطر ابتلا به سرطان کلیه را افزایش می‌دهند، رنج ناشی از عرق کردن شبانه نیز می‌تواند نشانه‌ای از خطر ابتلا به این بیماری مهلک باشد.
کد خبر : ۴۹۷۹۰

به گزارش صد آنلاین ، علائم سرطان کلیه می‌توانند شامل این موارد باشند: خون در ادرار (این شایع‌ترین علامت است)؛ درد ناراحت کننده در پهلو بین قسمت فوقانی شکم و کمر، دمای بالا، تعریق شبانه و احساس خستگی زیاد؛ لاغر شدن بدون دلیل مشخص و وجود یک توده در ناحیه شکم، پهلو یا پشت.

 

 

علائم دیگری از این بیماری وجود دارند. اگرچه برخی از آن‌ها را می‌توان به‌عنوان عفونت ادراری یا سنگ کلیه، اشتباه گرفت. این‌ها می‌توانند شامل خستگی مفرط، کاهش اشتها و فشار خون بالای مداوم باشند.

عرق کردن شبانه نیز می‌تواند شاخصی از این بیماری باشد. برخی از افراد، دچار درد استخوان می‌شوند؛ در مردان، این می‌تواند موجب تورم رگ‌های بیضه شود.

افرادی که فکر می‌کنند علائم سرطان کلیه را دارند، باید به پزشک مراجعه کنند.

مرکز تحقیقات سرطان انگلیس هشدار می‌دهد که ۴۲ درصد از موارد سرطان کلیه با سبک زندگی و سایر عوامل خطر، از جمله چاقی و سیگار، مرتبط هستند.

 

 

همچنین، تحقیقات نشان داده‌اند که خطر ابتلا به سرطان کلیه، به ازای هر ۱۰ سانتی‌متر افزایش قد، ۲۳ درصد بیشتر می‌شود. این خطر در افراد دیابتی، بیشتر است.

متخصصان بهداشت، به‌طور دقیق نمی‌دانند چه عواملی موجب سرطان کلیه می‌شوند. با این حال، عوامل ژنتیکی و محیطی می‌توانند در این بیماری، نقش داشته باشند.

اشتراک گذاری:
برچسب ها :
ارسال نظر
پربیننده‌ها پربحث‌ها