۰۶ آبان ۱۴۰۲ - ۰۸:۲۱
بازدید:۳۷۰
صد آنلاین | مشکل یبوست خیلی شایع شده است و حدود یک هفتم افراد بالغ را درگیر کرده است. در این مطلب ۵ روش درمان غیردارویی را فرا می گیرید که تا درصد زیادی مشکل یبوست شما را برطرف می کند.
کد خبر : ۴۹۷۲۳

به گزارش صد آنلاین ، مشکل یبوست خیلی شایع شده است و حدود یک هفتم افراد بالغ را درگیر کرده است. در این مطلب ۵ روش درمان غیردارویی را فرا می گیرید که تا درصد زیادی مشکل یبوست شما را برطرف می کند.

 

 

 

 


۱) ورزش روزانه و مستمر

میزان و شدت ورزش بسیار مهم است. نباید در حدی ورزش کنید که احساس خستگی و کوفتگی داشته باشید. حدود ۲،۳ نوبت باید ورزش را در طول روز تقسیم کنید و روزی ۲،۳ بار آنها را انجام دهید.

۲) خواب درست و اصولی داشته باشید

باید حدود ساعت ۱۰،۱۱ شب بخوابیم و صبح با طلوع خورشید وقتی هوا روشن می شود از خواب بیدار شویم.

۳) تنفس شکمی

تنفس عمیق شکمی کاربرد بسیار دارد و برای درمان خیلی از مشکلات ازجمله یبوست استفاده می شود. شما باید روی یک صندلی بنشینید و به آن تکیه بدهید. سپس یک نفس عمیق از طریق بینی به داخل بدن بکشید. شانه هایتان نباید بالا برود و فقط شکم تان مثل یک بادکنک باید باد کند. حدود چند ثانیه در حد امکان نفس تان را نگه دارید و بعد به صورت فوت کردن شمع با دهان بازدم را خارج کنید. این نفس را حتما انجام دهید.

۴) کنترل استرس ها

هرچه بیشتر بتوانیم استرس هایمان را کنترل کنیم و آرامش بیشتری داشته باشیم مشکل یبوست زودتر رفع می شود.

۵) ماساژ شکم

با روغن های مختلف مانند روغن کنجد، روغن زیتون و روغن بادام شکم تان را ماساژ دهید. کف دست تان را روی شکم گذاشته و ۳۵ مرتبه درجهت عقربه های ساعت و ۳۵ مرتبه خلاف جهت عقربه های ساعت و ۱۰ مرتبه هم به شکل پارویی این ماساژ را انجام دهید؛ یبوست شما با انجام این کارهای غیردارویی به احتمال زیاد برطرف خواهد شد.

 
رکنا
 
اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها