آخرین اخبار
۰۱ آبان ۱۴۰۲ - ۱۵:۱۵
بازدید:۲۴۱
صد آنلاین | ورزشکاران شطرنج دهدشت در حالی به مسابقات کشوری راه پیدا کردند و صاحب مدال شدند که هیچ‌گونه حمایتی از سوی مسؤلان نشده‌اند و گلایه‌های فراوانی از متولیان دارند.
کد خبر : ۴۸۵۹۲

 مسئولانی که قهرمانان شطرنج‌باز دهدشت را کیش و مات کردند!

توجه به مقوله ورزش علاوه بر این‌که یک سرمایه‌گذاری و باعث رشد می‌شود، باعث کاهش آسیب‌های اجتماعی و روی آوردن جمعیت جوان در عرصه‌های ملی وبین‌المللی خواهد شد.

قریب به ۲۰ سال است ورزشکارانی در رشته شطرنج در دهدشت مورد بی‌مهری قرار گرفته و از نبود امکانات و تجهیزات رنج می‌برند.

 

 

آن‌ها بارها به مسابقات استانی و کشوری راه پیدا کردند و صاحب مدال‌ شدند اما طی این سال‌ها، عمده فعالیت آن‌ها در میدان مرکزی دهدشت است که متاسفانه میز و صندلی‌های آن‌ها از استانداردهای لازم برخوردار نیست و این شکل و شمایل ورزشکاران معرف دانایی و مسئولیت‌پذیری مسؤولان متولی را می‌رساند.

نبود فضای مناسب و امکانات مناسب در رشته شطرنج باعث گلایه‌های فراوان ورزشکاران این رشته شده است و قطعا بی توجهی به مقوله ورزش باعث هدررفت سرمایه‌های ورزشی خواهد شد.

 

 

این معضل نبود امکانات مناسب ورزشی باعث شده رغبت دیگر جوانان علاقه‌مند به این رشته ورزشی کاهش پیدا کند و فعالیت برای حضور در این عرصه را از دست بدهند.

سال‌هاست این ورزشکاران به رغم نبود امکانات وقت گذاشته‌اند، سختی‌ها را تحمل کرده‌اند و توانسته‌اند به مقام‌های استانی و کشوری دست یابند، اما چرا نسبت به این استعداد‌ها توجهی نمی‌شود و مورد حمایت قرار نمی‌گیرند؟

چندین نفر از ورزشکاران و مدال‌آوران این رشته‌ ورزشی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس، خواهان شنیدن صدای آن‌ها به رسیدن به گوش مسؤولان شدند و گفتند: با وجود درخواست و پیگیری‌ رئیس هیئت‌ها هنوز جایگاه مناسب و هیچ‌گونه امکاناتی برای ورزشکاران این رشته در نظر گرفته نشده است.

یکی از این مدال‌آوران گفت: ما مورد بی‌‌مهری فراوان قرار گرفته‌ایم و این در حالی است که قهرمانان مختلف کشوری و استانی در این حوزه داریم و علاقه‌مندان بسیاری نیز در سطح شهرستان وجود دارند که با این شرایط همه مأیوس شده‌اند.

 

 

وی اظهار کرد: با همه این احوال و نبود امکانات، اما ورزشکارانی در این حوزه به صورت مستمر در پارک مرکزی دهدشت فعالیت دارند.

این مدال‌آور کشوری افزود: با وجود درخواست‌های مکرر به شورا و شهرداری اما تاکنون هیچ‌گونه امکاناتی برای ما فراهم نکرده‌اند.

به گزارش فارس، توجه به مقوله ورزش باید از اواویت‌های مسؤولان باشد چرا که تاثیر به سزایی در کاهش آسیب‌های اجتماعی داشته، و با توجه به قهرمانی‌های کشوری رشته شطرنج دهدشت، می‌طلبد مسؤولان تدبیری بیندیشند و مکانی مناسب برای این رشته ورزشی فراهم کنند تا شاهد کشف استعدادهای فراوانی در آینده باشیم.

پایان پیام/

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها