۲۰ شهريور ۱۴۰۲ - ۰۰:۳۴
بازدید:۳۷۰۹
در این متن به نکات استفاده از دو مورد از محبوب‌ترین مواد شوینده یعنی قرص ظرف‌شویی و ژل ماشین ظرف‌شویی خواهیم پرداخت. در انتها هم راهکاری عالی برای برق زدن ظروف شما پس از شستوشو ارائه خواهیم کرد.
کد خبر : ۳۸۶۱۰

 قرص ظرف‌شویی دارای فرمولاسیون مؤثر و قدرتمندی است که می‌تواند با قدرت پاک‌کنندگی بالا، بقایای غذا و کثیفی‌ها را از ظروف شما به‌کلی پاک کند. درحقیقت وجود مواد فعال‌کننده آنزیم‌های مختلف سفیدکننده، براق‌کننده و در برخی تولیدات مواد سازگاری‌دهنده این قرص را به گزینهای عالی برای افراد شیفته تمیزی و نظافت بدل کرده است!

 

 


مواد فعال‌کننده در قرص‌ها با آب ترکیب شده و نقش مؤثری در جدا کردن مواد غذایی باقی‌مانده روی ظروف ایفا خواهد کرد و آنزیم‌های مختلف با اثرگذاری بالا مأموریت جدا کردن حتی سخت‌ترین مواد را که به ظروف چسبیده‌اند بر عهده خواهند داشت. کاهش تاثیر سختی آب و باقی نماندن لکه روی ظروف نیز از دیگر کاربردهای قرص ظرف‌شویی است که به‌واسطه ترکیبات سازنده آن شاهد این عملکرد خواهیم بود.

استفاده از این ماده شوینده نیز بسیار آسان بوده و کافی است قرص را از پلاستیک مخصوص آن خارج کرده و داخل محفظه شستوشو قرار دهید. سپس برنامه مدنظر برای شستوشو را تنظیم و دستگاه را روشن کنید. همچنین اگر این محفظه دچار مشکل بود می‌توانید قرص را کف ماشین گذاشته و باقی مراحل را انجام دهید. در استفاده از قرص ماشین ظرف‌شویی باید نکات زیر را رعایت کنیذ:

عدم امکان تقسیم قرص در همه انواع آن

یکی از اولین مشکلاتی که افراد در زمان استفاده از قرص ماشین ظرف‌شویی با آن مواجه می‌شوند، پر نشدن ماشین ظرف‌شویی و تعداد کم ظرف داخل آن است که تصمیم افراد برای نصف کردن قرص را بسیار هوشمندانه جلوه داده تا بدین ترتیب از مصرف اضافی ماده شوینده جلوگیری کنند.

اگر شوینده کپسولی باشد نباید آن را نصف کنید و هر عدد از آن باید برای یک فرایند شست‌وشو استفاده شود، اما قرص ظرف‌شویی را بسته به برند محصول و نوع آن، گاهی می‌توان نصف کرد.

توجه به تاریخ انقضا

یکی از نکات مهم در استفاده از قرص‌ها توجه ویژه به تاریخ انقضای آنهاست. باید پیش از استفاده از این موضوع اطمینان حاصل کنید تا دچار مشکلات گوناگون نشوید!

شست‌وشو

تنظیم برنامه شست‌وشو متناسب با نوع ماده شوینده‌، جزء ابتدایی‌ترین کارهایی است که در فرایند شستوشو باید مدنظر داشته باشید. در استفاده از قرص ظرف‌شویی نیز باید برنامه دستگاه را متناسب با استفاده از این شوینده قرار دهید تا از هرگونه اختلال در حین کارکرد دستگاه جلوگیری شود.

ژل ماشین ظرف‌شویی

ژل ماشین ظرف‌شویی نسل جدیدتری از مواد شوینده مناسب ماشین ظرف‌شویی به حساب می‌آید که به‌واسطه فرمولاسیون قوی انحلال‌پذیری بالا و امکان استفاده از هر میزان از آن برای هر مقدار ظروف در فرایند شستوشو بسیار محبوب شده‌اند.

حجم بالای ظروف ماشین ظرف‌شویی همه افراد را به سمت قرص‌ها خواهد برد، اما زمانی که این حجم کم باشد به سبب امکان کنترل میزان مورد استفاده، ژل به مراتب گزینهای بهتری از نظر اقتصادی به صرفه‌تر خواهد بود.

در گام نخست استفاده از ژل ماشین ظرفشویی، ابتدا باید دفترچه راهنمای دستگاه خود را دقیق مطالعه کنید تا مطمئن شوید استفاده از این شوینده هیچگونه آسیبی به آن وارد نخواهد کرد. برای استفاده نیز ابتدا باید محفظه‌ای شوینده را پیدا کنید که در بیشتر دستگاه‌ها در قسمت پشت در فضای درونی و در دو قسمت دایره‌ای‌شکل و مربع‌شکل طراحی و قسمت دوم محل ریختن ژل ماشین ظرف‌شویی در نظر گرفته شده است.

پس از آن باید میزان ژلی را که ارتباط مستقیمی با حجم ظروف دستگاه خواهد داشت تعیین کنید. گفتنی است میزان کثیفی ظروف هم می‌تواند بر مقدار شوینده‌ اثر بگذارد. در استفاده از این ماده شوینده باید تنظیمات مربوط به درجه حرارت فرایند شستوشو را نیز در نظر بگیرید و اطلاع داشته باشید ژل ماشین ظرف‌شویی شما برای دمای بالا یا پایین طراحی شده و در زمان استفاده این موضوع را مد نظر داشته باشید..

برق زدن ظروف با مایع جلادهنده ماشین ظرف‌شویی

برق زدن ظروف می‌تواند رضایت کامل از شست‌وشو و حسی بسیار مثبت از غذا خوردن داخل ظروف به شما هدیه دهد، اما سختی آب و پخش ‌نشدن قطرات آب موجب باقی ماندن لکه بر روی ظروف می‌شود و این حس خوب را از بین خواهد برد!

مایع جلادهنده ماشین ظرف‌شویی انتخابی عالی برای برق زدن ظروف پس از اتمام فرایند شست‌وشو است؛ همچنین این مایع می‌تواند از ظروف شیشه‌ای و بلورین شما در مقابل خط و خش محافظت کند.

قرص ظرف‌شویی و ژل ماشین ظرف‌شویی دو شوینده قدرتمند و محبوب در بازار هستند که رعایت نکاتی هنگام استفاده از آن‌ها می‌تواند علاوه‌ بر تمیز کردن ظروف از هرگونه و کثیفی و تأمین سلامتی شما، کارایی دستگاه در درازمدت را هم تضمین کند.

منبع: نمناک

اشتراک گذاری:
برچسب ها :
ارسال نظر
پربیننده‌ها پربحث‌ها