آخرین اخبار
۲۱ تير ۱۴۰۳ - ۱۸:۰۹
بازدید:۱۷۳۵
صد آنلاین | پرتاب موشک ماهواره‌بر چینی متعلق به شرکت iSpace شکست خورد.
کد خبر : ۹۸۳۷۴

 

به گزارش صد آنلاین ، شرکت موشک‌های تجاری چین در روز چهارشنبه با شکست پرتاب مواجه شد، که یک ضربه جدید برای این شرکت محسوب می‌شود.

 

 

 

 

موشک چهار مرحله‌ای Hyperbola-1 از پایگاه فضایی جیوچوان در صحرای گبی در ساعت 23:40 به وقت جهانی در 10 ژوئیه پرتاب شد. بعداً رسانه‌های دولتی چین، شینهوا، اعلام کردند که این مأموریت به شکست انجامید.

 

شرکت iSpace مستقر در پکن، در بیانیه‌ای اعلام کرد که مرحله چهارم، موشک دچار نقص شده است. این شرکت بیان کرد که دلایل این شکست پس از بررسی‌های دقیق و تحقیقات بیشتر به زودی اعلام خواهد شد. در این بیانیه به نام یا ماهیت محموله‌های از دست رفته در این پرواز اشاره‌ای نشده است.

شرکت iSpace، در سال 2019 به عنوان نخستین شرکت خصوصی چین که با موشک سوخت جامد Hyperbola-1 به مدار رسید، تاریخ‌ساز شد. با این حال، پس از آن موفقیت، پرتاب موشک بعدی ساخت این شرکت سه بار متوالی با شکست مواجه شد.

این شرکت در سال 2023 با دو پرتاب موفق به مدار زمین بهبود یافت، اما اکنون با یک شکست جدید روبرو شده است. این شکست می‌تواند به نگرانی‌ها در مورد صنعت پرتاب ماهواره‌های تجاری چین افزوده شود.

صنعت فضایی تجاری در چین از حمایت‌های قوی دولت‌های مرکزی، استانی و شهری برخوردار شده است و انتظار می‌رود تعداد زیادی از منظومه‌های ماهواره‌ای ارتباطات مدار پایین زمین فرصت‌های زیادی برای پرتاب‌های تجاری با بار متوسط و سنگین فراهم کنند.

 

 
اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها