آخرین اخبار
۲۱ تير ۱۴۰۳ - ۱۶:۵۳
بازدید:۲۶۲
صد آنلاین | منابع فلسطینی امروز پنجشنبه هم از بمباران شدید دو منطقه «الرمال» و «تل الهوی» در نوار غزه خبر دادند.
کد خبر : ۹۸۳۵۲

به گزارش صد آنلاین ، ۲۷۹ روز از جنگ در غزه می‌گذرد، بیش از ۳۹ هفته که هر روزش با کشتار زنان و کودکان و سالمندان و تخریب بی‌سابقه زیرساخت‌ها و خانه‌ها همراه شده است؛ منابع فلسطینی امروز پنجشنبه هم از بمباران شدید دو منطقه «الرمال» و «تل الهوی» در شهر غزه خبر دادند. توپخانه ارتش اشغالگر نیز اردوگاه «المغازی» در مرکز منطقه غزه و شرق خان‌یونس را هدف قرار داد.


مهمترین تحولات روز ۲۷۸ عملیات طوفان الاقصی را در ادامه دنبال کنید:

سندروم صدای حفاری؛ دردسر شهرک‌نشین‌ها در کرانه باختری

صهیونیست‌های شهرک‌نشین همزمان با تشدید فعالیت‌های مقاومت در کرانه باختری از تکرار طوفان الاقصی در این مناطق نگران شده‌اند. همین وحشت روزافزودن باعث شده تا طی تماس‌هایی مدعی شوند که صدای حفاری در زیر خانه‌هایشان می‌شوند!

یک مسئول ارشد در اداره دفاع مدنی غزه با اشاره به مستندات موجود درباره نسل‌کشی رژیم اشغالگر علیه مردم غزه اعلام کرد که ۵۰۰ خانواده در این باریکه به طور کامل از بین رفته و از ثبت احوال حذف شده‌اند.

حزب الله مراکز فرماندهی ارتش اسرائیل را هدف قرار داد حزب الله: رزمندگان مقاومت اسلامی با چندین پهپاد انتحاری، مقر فرماندهی یگان توپخانه وابسته به لشکر ۱۴۶ ارتش رژیم صهیونیستی را در جنوب کابری هدف قرار داد که به کشته و زخمی شدن شماری از نظامیان دشمن منجر شد. رزمندگان مقاومت اسلامی همچنان تجهیزات فنی دشمن را در سایت نظامی مالکیه با سلاح مناسب هدف قرار دادند.

معمای لاینحل در تل‌آویو؛ با حزب الله چه کنیم؟

هر چند لحن تهاجمی درباره لزوم حمله گسترده پسبه لبنان کاهش یافت، اما نگرانی درباره معمای لاینحل امنیت در شمال سرزمین‌های اشغالی همچنان روی میز است.

روزنامه یدیعوت آحارونوت در گزارشی با اشاره به اختلاف در ارتش اسرائیل درخصوص وضعیت جبهه شمال تاکید کرد که ژنرال‌ها درباره نحوه پاسخ به حزب الله به دو گروه تقسیم شده‌اند و تصمیم عملی برای پاسخ کوبنده نامعلوم باقی مانده است.

گروه اول از ژنرال‌های صهیونیست با انتقاد از رویکرد ارتش تاکید دارند که نباید حملات به روستاهای مرزی لبنان محدود می‌شد و باید بیروت مستقیم هدف قرار داده می‌شد. اگر قدرت حزب الله از بین برده نشود، امنیت شمال در وضعیتی شکننده‌تر از قبل خواهد بود.

منتقدان جناح تندروتر ارتش تاکید دارند که اگر از ابتدای نبرد با حزب الله، بیروت هدف قرار می‌گرفت، تمرکز جنگ از غزه منحرف می‌شد. این ژنرال‌ها تاکید دارند که «وقوع جنگ فراگیر می‌تواند منجر به تقویت بیش از پیش موضع حزب الله در عرصه داخلی لبنان شود و نتایج جنگ مشخص نیست.»

واکنش تند حماس به اعترافات جنایتکارانه نظامیان صهیونیست

اعتراف گستاخانه نظامیان صهیونیست به رفتار وحشیانه با مردم غزه و کشتار غیرنظامیان بی دفاع برای سرگرمی با چراغ سبز سران ارتش اشغالگر، واکنش تند حماس را در پی داشت.

آمار بازداشت شدگان فلسطینی در کرانه باختری به ۹۶۲۵ نفر رسید

باشگاه الاسیر فلسطینی اعلام کرد که نظامیان صهیونیست از شب گذشته تا امروز صبح، ۱۵ شهروند دیگر را در مناطق مختلف کرانه باختری بازداشت کردند که برخی از آنها زن و برخی اسرای سابق بودند.

بر اساس بیانیه باشگاه الاسیر، با بازداشت این افراد، آمار بازداشت شدگان فلسطینی در کرانه باختری از هفتم اکتبر تاکنون به ۹ هزار و ۶۲۵ نفر رسید.

اصابت پهپاد حزب الله به منطقه صهیونیست نشین کابری در الجلیل

رسانه‌های اسرائیلی از اصابت یک پهپاد مقاومت به منطقه صهیونیست نشین کابری در الجلیل واقع در شمال فلسطین اشغالی و زخمی شدن چند صهیونیست که یکی از آنها وضعیت وخیمی دارد، خبر دادند.

این رسانه‌ها همچنین از وقوع آتش سوزی در نزدیکی شهرک شلومی پس از حمله موشکی از جنوب لبنان به این منطقه خبر دادند.

دلایل نگرانی اسرائیل ار ویدئوهای حزب‌الله به روایت هاآرتص

یک رسانه صهیونیستی با اذعان به توانمندی‌های اطلاعاتی بالای مقاومت لبنان، دلایل نگرانی صهیونیست‌ها از عملیات‌های شناسایی پهپاد هدهد حزب‌الله و انتشار تصاویر مواضع حساس اسرائیل توسط این حزب را فاش کرد.

سی‌ان‌ان: بمباران مدرسه خان‌یونس با مهمات آمریکایی انجام شد

شبکه سی‌ان‌ان در گزارشی اعلام کرد کشتاری که ارتش اسرائیل روز سه شنبه در بیمارستان العوده واقع در خان یونس در جنوب نوار غزه به راه انداخته بود، با مهمات آمریکایی انجام شده است.

تعطیلی ۴۶ هزار شرکت اسرائیلی از ابتدای جنگ غزه

یک رسانه عبری با اشاره به پیامدهای اقتصادی سنگین جنگ غزه برای رژیم صهیونیستی اعلام کرد که از ابتدای جنگ تاکنون ۴۶ هزار شرکت اسرائیلی تعطیل شده‌اند و پیش‌بینی می‌شود تا پایان امسال این تعداد به ۶۰ هزار شرکت برسد.

دعوت گولان از لیونی برای بازگشت به سیاست

یائیر گولان، رهبر ائتلاف موسوم به «دموکرات ها» که از دو حزب چپگرای کارگر و مرتص تشکیل شده، در تلاشی دیگر برای جلب نظر افکار عمومی در جامعه اسرائیل از تصیپی لیونی، وزیر خارجه پیشین این رژیم برای بازگشت به سیاست دعوت کرد.

لیونی در سال ۲۰۱۹ از سیاست کناره گیری کرد.

پیش‌بینی شهادت ۱۸۶ هزارنفر در جنگ نسل‌کشی اسرائیل علیه غزه

یک نشریه تخصصی پزشکی در گزارشی تحقیقاتی با بررسی پیامدهای وحشتناک تجاوزات صهیونیست‌ها به نوار غزه اعلام کرد که تعداد شهدای فلسطینی در این باریکه بسیار بیشتر از آمار رسمی اعلام شده، بوده و می‌تواند به ۱۸۶ هزار نفر برسد.

شیخ نعیم قاسم: آمریکا مسئول اصلی ادامه جنگ علیه غزه است

معاون دبیر کل حزب‌الله با بیان اینکه آمریکا مسئول اول جنایات اشغالگران علیه غزه و ادامه جنگ نسل‌کشی ضد ملت فلسطین است گفت مقاومت هرگز تسلیم نمی‌شود و طرف‌هایی که به دنبال توقف عملیات‌های حزب‌الله هستند، ابتدا تجاوز به غزه را متوقف کنند.

حماس: جنایات اشغالگران عزم ما را در مذاکرات قوی‌تر می‌کند

یکی از مسئولان حماس با اشاره به اینکه هدف اشغالگران از تشدید جنایات خود علیه مردم غزه، تحت فشار قرار دادن مقاومت در مذاکرات آتش بس است تاکید کرد ما هرگز از خواسته‌های خود کوتاه نمی‌آییم و ادامه این جنایات تنها موجب تقویت اراده ما می‌شود.

بمباران شدید ۲ منطقه در شهر غزه

منابع فلسطینی از بمباران شدید دو منطقه «الرمال» و «تل الهوی» در شهر غزه خبر دادند.

توپخانه ارتش اشغالگر نیز اردوگاه «المغازی» در مرکز منطقه غزه و شرق خان‌یونس را هدف قرار داد.

اردوغان: تمامی تلاش‌ها برای آتش‌بس در غزه و اوکراین به کار گرفته شود

رئیس‌جمهور ترکیه در دیدار با نخست وزیر یونان در حاشیه نشست ناتو در واشنگتن گفت که همه کشورهای جهان از پایان جنگ در اوکراین و فلسطین سود خواهند برد.

توافق یک میلیارد دلاری مغرب با اسرائیل در بحبوحه جنگ غزه

روزنامه یدیعوت احارانوت چاپ فلسطین اشغالی گزارش داد که اسرائیل و مغرب توافق یک میلیارد دلاری برای صادرات ماهواره امضا کرده‌اند.

منابع اسرائیلی: به توافق نزدیک شده‌ایم

رسانه‌های اسرائیلی به نقل از یک منبع سیاسی ارشد این رژیم نوشتند که طرف‌ها به توافق بر سر اصول توافق احتمالی تبادل اسرا نزدیک شده‌اند.

به گفته این منبع اسرائیلی یک هیئت‌ دیگر از این رژیم قرار است عازم دوحه و قاهره شود.

کابینه امنیتی و سیاسی رژیم تل آویو قرار است امروز تشکیل جلسه دهد.

بمباران سنگین منازل مردم در غرب غزه

جنگنده های رژیم صهیونیستی، برج مسکونی مشتهی در غرب شهر غزه و محله های الرمال و تل الهوا را به شدت بمباران کردند.

 

اشتراک گذاری:
برچسب ها :
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها