آخرین اخبار
۲۱ تير ۱۴۰۳ - ۱۴:۵۰
بازدید:۱۵۶
صد آنلاین | سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: ادعای مندرج در بیانیه پایانی اجلاس سران ناتو در واشنگتن، مبنی بر کمک نظامی ایران به روسیه در جنگ اوکراین کاملاً بی‌پایه و اساس و مردود است.
کد خبر : ۹۸۳۰۲

به گزارش صد آنلاین ، ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به بخشی از بیانیه نشست سران ناتو در واشنگتن، گفت: جمهوری اسلامی ایران ادعای مندرج در بیانیه پایانی اجلاس سران ناتو در واشنگتن، مبنی بر کمک نظامی ایران به روسیه در جنگ اوکراین را کاملاً بی‌پایه و اساس و دارای اهداف سیاسی دانسته و آن را مردود می‌داند.

 

 

 

وی افزود: متأسفانه آنچه در اوکراین شاهد آن هستیم، نتیجه سیاست‌ها و اقدامات تحریک‌آمیز ناتو با محوریت آمریکا بوده و همچنان نیز استمرار دارد. سخنگوی دستگاه دیپلماسی اظهار کرد: همان گونه که بارها نیز اعلام کرده‌ایم، هرگونه تلاش برای مرتبط ساختن جنگ اوکراین به همکاری‌های دوجانبه جمهوری اسلامی ایران و روسیه، اقدامی صرفاً با انگیزه‌های مغرضانه سیاسی و با هدف مشروع جلوه دادن دخالت‌ها و استمرار کمک‌های تسلیحاتی غرب به اوکراین صورت می‌گیرد. کنعانی تاکید کرد: راهبرد جمهوری اسلامی ایران همواره تلاش در جهت نقش‌آفرینی سازنده و ثبات ساز در مسیر استقرار امنیت پایدار در منطقه و جهان بوده و در منازعه اوکراین هرگز پهپادی در اختیار روسیه قرار نداده و کماکان بر حل و فصل سیاسی این بحران و برقراری صلح پایدار تاکید دارد. منبع: مهر

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
پربیننده‌ها پربحث‌ها