۲۱ تير ۱۴۰۳ - ۱۴:۱۰
بازدید:۴۶۶
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اسلامشهر از جمع آوری یک واحد آبکاری غیر مجاز و آلاینده در این شهرستان خبر داد و گفت: این واحد به علت رهاسازی پساب صنعتی آلوده به فلزات سنگین و آلودگی حاد آب و خاک پلمب شد.
کد خبر : ۹۸۲۹۷
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اسلامشهر، حمیده خدنگی  صبح امروز در جمع خبرنگاران، با اشاره به جمع‌آوری واحد آبکاری آلاینده اظهار داشت: واحد موصوف فاقد مجوز زیست محیطی بوده و به علت رهاسازی پساب صنعتی آلوده به فلزات سنگین به محیط و ایجاد آلایندگی حاد آب و خاک و به خطر انداختن سلامت ساکنین منطقه، توسط کارشناسان این اداره در چهاردانگه شناسایی شد.

وی افزود: پس از صدور اخطاریه‌های متعدد به دلیل عدم رعایت الزامات محیط زیستی از ادامه فعالیت آنها جلوگیری و در نهایت تعطیل و جمع آوری شد.

خدنگی با اشاره به اینکه واحدهای آبکاری به دلیل ایجاد مخاطرات زیست‌محیطی و بهداشتی یکی از مهم‌ترین خطوط قرمز محیط زیست هستند، تأکید کرد: شناسایی واحدهای آلاینده از جمله آبکاری‌ها براساس قوانین به صورت جدی در برنامه گشت و پایش کارشناسان و مأموران اجرایی این اداره قرار دارد و با متخلفان وفق قانون برخورد خواهد شد.

پروژه انتقال پساب به پتروشیمی بجنورد تیرماه افتتاح می‌شود

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اسلامشهر در پایان خاطرنشان کرد: شهروندان که آثار تدریجی آلودگی را درک می‌کنند باید هشدار دهند تا صنعتگران قدر محیط زیست را بدانند و به درستی از آن استفاده کنند.

انتهای پیام/

 

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
پربیننده‌ها پربحث‌ها